У Нідерландах пропонують дозволити евтаназію літнім людям

НовиниСуспільство    13.10.2016 - 08:44
Фото: швидше за все законопроект буде орієнтований на літніх людей
Фото: швидше за все законопроект буде орієнтований на літніх людей
Нідерланди закликали РФ до співпраці у розслідуванні катастрофи МН17 Рада готує звернення до парламенту Нідерландів щодо ратифікації СА Україні та ЄС

Законопроект сподіваються розробити до кінця 2017 року

Уряд Нідерландів розробляє законопроект, який дозволить евтаназію не тільки невиліковно хворим, але і тим, хто "чітко усвідомлює, що його життя завершене", повідомляє Reuters.

Законопроект знаходиться на стадії розробки. Як повідомили в листі до парламенту країни міністри охорони здоров'я та юстиції, проект передбачає, що люди, які обреруть евтаназію, "у відповідності зі строгими і ретельними критеріями мають право закінчити це життя гідним для них способом".

На думку міністра охорони здоров'я Едіт Шипперс, бажання самовільно піти з життя найчастіше виникає у літніх людей, тому новий закон, швидше за все, буде орієнтований на них.

У департаменті сподіваються підготувати проект до кінця 2017 року, проконсультувавшись з лікарями, фахівцями з етики та іншими експертами.

У 2002 році Нідерланди стали першою державою, що легалізувала евтаназію. Закон стосувався тільки людей, які відчувають нестерпні страждання і не мають надії одужати. У 2015 році В країні застосували евтаназію 5,5 тисяч людей, це 3,9% від усіх смертельних випадків.

Нагадаємо, в червні легалізували евтаназію в Канаді.

 

Читайте в розділі

Члени НАПК щомісяця виписували собі премії на десятки тисяч гривень

У центрі Києва обмежать рух у зв'язку з реконструкцією переходу на Хрещатику

Затори у Києві досягли 8 балів

On Top