New York Times: Путін керує небезпечна одержимість
На думку авторів статті, Путін силою "вибиває" Росії статус "супердержави", але краще б зайнявся економікою
Недавні дії Російської Федерації в Сирії показують лукавство путінського режиму як і в Росії, так і в цілому по світу, де тільки Кремль бачить свої інтереси, а бачить він їх, на жаль, скрізь, оскільки Володимиром Путіним керує небезпечна одержимість "великої Росії". Про це йдеться в статті редакційній статті New York Times.
"На даний момент США і Росія пропонують скинути продукти та інші об'єкти екстреної допомоги з повітря, якщо сирійський президент Башар Асад не дозволить вантажівкам доставити їх обложені міста. З першого погляду цей крок здається гуманітарних жестом... насправді, він в черговий раз підкреслює лукавість російського президента Володимира Путіна, в Сирії і в інших місцях", - пише редакція The New York Times.
Як відзначають автори статті, якби Путін хотів вплинути на Асада в цьому питанні, то він би це зробив.
"Сирія - всього лише одна арена, на якій нав'язливе прагнення Путіна знову зробити Росію великою викликало нестабільність і відновило політичні підозру і ворожість, які зникли після розпаду Радянського Союзу", - йдеться в статті.
Видання нагадує, що через рік після вторгнення в Україну і анексії Криму Росія "підписала угоду в Мінську, яке повинно було покласти кінець війні". І саме вона ж порушує угоду зараз. Сутички між українськими і російськими силами на Донбасі досягли самого високого рівня з дня початку перемир'я в 2015 році.
Росія також постійно влаштовує небезпечні і агресивні провокації в повітрі і на морі. Минулого тижня британські винищувачі перехопили російський військовий транспортний літак над балтійськими країнами. А 29 квітня російські бойові літаки впритул наблизилися до америнкаського авіаносця в Балтійському морі. Видання зазначає, що це могло призвести до прямої конфронтації Росії з США.
"Путін довгий час помилково вважав НАТО, в значній мірі демілітаризовану після холодної війни, загрозою. Його більш агресивна поведінка може призвести до посилення альянсу, чого він побоювався, - альянсу, набагато серйозніше ставиться до військових витрат, незважаючи на проблеми з економічним зростанням, сирійськими біженцями та політичними негараздами", - йдеться в статті.
Автори вважають, що Путін міг би серйозно підвищити шанси своєї країни на відновлення міжнародного престижу, якби він зайнявся диверсифікацією економіки і конструктивною співпрацею з Заходом.
Нагадаємо, раніше президент США Барак Обама вважає, що президент Росії Володимир Путін бачить в НАТО, Євросоюзі і трансатлантичній єдності загрозу російської влади".