Необхідно прискорити переведення ТЕС на вугілля, що видобувається в Україні, - нардеп

Олександр Домбровський (фото: reform.energy)
Олександр Домбровський (фото: reform.energy)

У Раді закликали істотно скорочувати імпортні закупівлі вугілля

Держава має докласти максимум зусиль для відновлення вугільної галузі та зменшення залежності від імпорту. Таку думку висловив перший заступник голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, передає "Апостроф".

Для цього він пропонує прискорити переобладнання електростанцій на споживання вітчизняного вугілля марки Г.

"Забезпечення власним вугіллям є питанням енергетичної безпеки та незалежності. Воно так само болісне, як і питання забезпечення власним українським газом. І те, що ми збільшуємо імпорт і є певні проблеми з видобутком українського вугілля, - це неправильно. Я вважаю, що ми повинні істотно збільшувати видобуток українського вугілля. Ми повинні істотно скорочувати імпортні закупівлі вугілля за межами України", - заявив Домбровський.

На думку парламентарія, пріоритетом влади має стати переведення теплової генерації на українське вугілля марки Г.

"Ми повинні більш швидкими темпами робити сучасну модернізацію стратегічно перспективної теплової генерації. У нас є проблема антрациту і це проблема тимчасово окупованих територій. Тому що антрацит залишився на тій стороні, а теплова генерація, яка працює на антрациті, залишилася на українській території. І ми змушені за межами України шукати вугілля групи А (антрацит - ред.). Тому, в сьогоднішніх умовах необхідно істотно прискорювати темпи зростання видобутку українського вугілля групи Г і прискорення модернізації теплової генерації, для того щоб вона могла працювати на українському вугіллі", - підкреслив він.

Як відомо, 20 вересня 2017 Рада оптового ринку електричної енергії затвердила проект змін до Правил оптового ринку (Протокол №26 від 20.09.2017) про встановлення пріоритетності енергоблоків ТЕС, що працюють на вугіллі марки Г.

Таке рішення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг може прийняти тільки після відновлення дієздатності та згоди Антимонопольного комітету України.

На думку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана імпорт вугілля негативно відбивається на економіці України, оскільки порушує баланс міжнародної торгівлі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся