У німецькій компанії заявили про незаконний арешт митницею України партії харчових добавок і спецій

У німецькій компанії заявили про незаконний арешт митницею України партії харчових добавок і спецій

У компанії звинуватили митницю у корупційних схемах

"Корупційні схеми", що застосовуються митиними органами, перешкоджають роботі європейського бізнесу в Україні, через що бізнес несе значні збитки, а країна втрачає інвестиційну привабливість в очах західних партнерів. Про це в ході прес-конференції заявили представники німецької компанії VAN HEES.

Зокрема, Віктор Собець, директор компанії "Вікос", що є офіційним дистриб'ютором продукції VAN HEES в Україні, повідомив, що в березні 2017 року дистриб'ютор отримав чергову велику партію харчових добавок ковбасних виробів разом з супроводжуючими документами, оформленими згідно з міжнародним законодавством.

"При оформленні вантажу митниками було вирішено, що для проведення аналізу необхідно взяти проби та перевірити товар на наявність у них наркотиків, прекурсорів та отруйних речовин. Всі дії за формою згідно з законодавством, але по суті, прикриваючись законодавством, вони примушують нас до беззаконня", - сказав Собець.

Він зазначив, що після цього компанія "Вікос" отримала електронною поштою лист, в якому було сказано про виявлення у зразках продукції прекурсору "сафрол".

"В суміші входить мускатний горіх і екстракт мускатного горіха, тому робити аналіз на наявність сафрола немає потреби - він там є, але в незначних кількостях. Але в Україні жодна лабораторія не в змозі визначити кількість сафрола в спеціях", - додав він.

Незважаючи на відсутність в лабораторному дослідженні точної інформації про кількість сафрола в спеціях, співробітники митного поста "Східний термінал", за словами Собця, звинуватили компанію-дистриб'ютора в ввезенні прекурсорів та конфіскували товар.

"Компанія "Вікос" ніколи не займалася ні імпортом, ні експортом в Україну ні наркотиків, ні лікарських препаратів, ні прекурсорів. "Вікос" 24 роки на ринку України, він постачає технології та інгредієнти для м'ясопереробної продукції, ніякі прекурсори в склад не входять, але переконати чиновників - неможливо", - відзначив Собец, уточнивши, що такі звинувачення повністю абсурдні і суперечать здоровому глузду, оскільки виготовлення сафрола з мускатного горіха досить дороге задоволення

Крім того, Собець припустив, що після такого висновку лабораторії митниця автоматично повинна була заборонити ввезення мускатного горіха понад 100 імпортерам, проте в даний час претензії у них є тільки до їх компанії – "Вікос".

Присутній на прес-конференції адвокат Володимир Тарасюк заявив, що прекурсор, в перевезенні якого звинувачують компанію, є рідиною, в той час як продукція компанії представлена у вигляді сухого порошку.

"Єдиною підставою припинення цього товару на митниці - для створення цієї штучної схеми - стала банальна наявність у цих харчових добавках мускатного горіха в кількості 15%... Хімічна лабораторія ДФС у своєму висновку посилається на літературні джерела, в яких йдеться про те, що в мускатном горісі сафрол міститься", - сказав адвокат.

При цьому адвокат повідомив, що історія з труднощами постачання товарів насправді почалася з вересня 2016 року, коли на митному посту "Східний термінал" змінився начальник, який запропонував заступнику директора компанії "Вікос" змінити брокерську компанію.

"Ми скористалися пропозицією, звернулися до нового брокера. Щоб ви розуміли різницю в розмитненні: якщо раніше це коштувало 800 грн, то новий брокер заявив ціну в 20 тис. грн. Новий брокер відкрито повідомив, що половину суми він повинен віддати новому керівництву митниці", - сказав адвокат.

Тарасюк зазначив, що на таких умовах німецька компанія відмовилася працювати з брокером і з березня місяця у неї почалися проблеми з провозом товарів в Україну, через що компанія несе значні збитки.

Інспектор Ради бізнес-омбудсмена Володимир Куценко, який також брав участь у прес-конференції, заявив, що до них вже надійшла скарга компанії і вони мають намір найближчим часом її розглянути. Він також додав, що раніше бізнес-омбудсмен вже розглядав аналогічний бізнес-конфлікт, приводом для якого стали звинувачення в ввезенні сафрола.

"Я не можу розкривати деталі і чого стосувалася ця скарга, але вона дуже схожа. Але вона була вирішена успішно для того, хто подав скаргу", - сказав він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся