ru ua

Нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent торгуються з початку дня в позитивній зоні

Нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent торгуються з початку дня в позитивній зоні, передає РБК. Нафта на біржах сьогодні продовжує дорожчати, чому сприяє хороша макроекономічна статистика з Китаю і слабкий долар.
Станом на 12:55 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- Light, Sweet Crude Oil (листопад) - 80,62 (+0,65) при діапазоні котирувань 79,70-80,76;
- IPE Brent Crude (листопад) - 82,70 (+0,39) при діапазоні котирувань 82,21-83,12.
У Китаї за підсумками вересня 2010 р. показник ділової активності в промисловому секторі (індекс PMI) досяг позначки 53,8 пункту проти 51,7 пункту в серпні. Вересневе значення індексу PMI стало найвищим за чотири місяці. Вище за позначку 50 пунктів даний показник зберігається вже 19 місяців поспіль, що свідчить про стабільне зростання другий після США найбільшої економіки світу і формує очікування зростання попиту на енергоносії.
Зростанню цін на нафтові ф'ючерси сьогодні також сприяє нестабільна обстановка в Еквадорі і побоювання можливого порушення постачань нафти з цієї країни, яка є членом ОПЕК.
На міжнародному валютному ринку FOREX долар з початку дня знижується проти євро та інших провідних світових валют, що додатково надає спекулятивної привабливості нафтовим ф'ючерсам, ціни на які встановлено у валюті США.
Нагадаємо, за минулий місяць ціни на нафту підвищилися в середньому на 10,8%. За підсумками торгів 30 вересня ціна нафти Brent досягла максимуму за вісім тижнів, встановившись вище рівня 82 дол./бар., а ціна нафти WTI піднялася до максимального значення за сім з половиною тижнів, встановившись трохи нижче за позначку 80 дол./бар.
Як відзначають експерти, вересень 2010 р. став для нафтового ринку "кращим" місяцем за останні майже півтора року. Так, більш істотне підвищення за один місяць цін на нафту спостерігалося останній раз за підсумками травня 2009 р. - тоді за один місяць ціни на нафту виросли майже на 30%.