ru ua

Нафта дорожчає за рахунок економічної статистики США

Ціни на нафту зростають за рахунок сильної економічної статистики США та припинення видобутку на саудівсько-кувейтському родовищі.

Ціни на нафту зростають за рахунок сильної економічної статистики США та припинення видобутку на саудівсько-кувейтському родовищі.

До 9:07 мск ф'ючерси на Brent подорожчали на 0,16 дол. - до 86,32 дол. за бар., а ф'ючерси на WTI - на 0,48 дол. - до 83,23 дол. за бар. У п'ятницю Brent подорожчала на 2%, що стало максимальним зростанням більш ніж за місяць, але ціна впала на 25% з середини червня за рахунок надлишкової пропозиції нафти при слабкому попиті.

Фондові ринки Азії зростають у понеділок після виходу індексу споживчої довіри в США, але його вплив на ринки нафти буде короткочасним, вважають аналітики.

"Нафтові ринки слідують за ринками акцій, але це короткочасна реакція, і потенціал зростання невеликий, тому що, якщо не вважати геополітичні ризики, в сенсі ринкових показників нічого не змінилося", - сказав старший аналітик CMC Markets у Сіднеї, передає Reuters.

Хоча країни ОПЕК дають зрозуміти, що не планує скорочувати видобуток для підтримки цін, видобуток була припинена на саудівсько-кувейтському родовищі Хафджи, де видобувається 280-300 тис. бар. в добу, тобто трохи більше 2% середньодобового видобутку Саудівської Аравії.

Нагадаємо, ціна нафтового кошика ОПЕК станом на звітну дату 17 жовтня 2014 р. виросла на 2,5% - до позначки 83,19 дол./бар.