НБУ спростив процедуру купівлі іноземної валюти на міжбанку

НБУ спростив процедуру купівлі іноземної валюти на міжбанку
Фото: НБУ спростив процедуру купівлі валюти на міжбанку

У клієнтів з'явилися дві додаткові можливості

Національний банк України (НБУ) скоротив термін депонування уповноваженими банками гривненвых у гривні для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів. Про це повідомляє прес-служба регулятора.


Як йдеться у повідомленні, Нацбанк своєю постановою від 25 травня 2016 року № 332 спростив процедуру купівлі іноземної валюти. Зокрема, тепер купити валюту можна починаючи з наступного операційного дня (режим Т+1) після попереднього депонування гривні. Раніше це можна було зробити на день пізніше (режим Т+2). Як і раніше, такі операції вимагають підтвердження регулятора, однак тепер терміни перевірки контрактів і строки попереднього депонування гривні можуть відрізнятися.

Також, згідно з текстом документа, у клієнтів з'явилися дві додаткові можливості. По – перше, тепер клієнт зможе перерахувати гривневі кошти на окремий рахунок за день до підтвердження НБУ можливості провести купівлю валюти і провести таку операцію у день підтвердження.

Друга можливість полягає в тому, що клієнти зможуть перерахувати гроші на окремий рахунок за день до дати купівлі валюти після отримання підтвердження регулятора. Таке підтвердження діє 30 днів.

Водночас, пояснює Нацбанк, уповноважені банки зобов'язані будуть надавати регулятору інформацію про загальний обсяг гривні, задепонованої для майбутньої купівлі валюти. Інформація буде надаватися через Систему підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України НБУ. При цьому інформація повинна надаватися у той же час, що і дані про загальний обсяг обов'язкового продажу, запланованого на наступний робочий день. Тобто до 18:15 поточного дня.

Зміни набувають чинності з 1 червня 2016 року.

Нагадаємо, раніше НБУ спростив повернення іноземних інвестицій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся