НБУ зберіг прогноз інфляції 12% на кінець 2016

НБУ зберіг прогноз інфляції 12% на кінець 2016
Фото: прогноз інфляції збережений на 12% в 2016

Дефляція у серпні склала 0,3%

У серпні 2016 споживчі ціни знижувалися третій місяць поспіль. Дефляція в місячному вимірі склала 0,3%. У річному вимірі споживча інфляція прискорилася - до 8,4%. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

"Поточна динаміка інфляції в річному вимірі була очікуваною і відповідала нашому прогнозу, опублікованому в інфляційному звіті (липень 2016), що передбачає повернення цього показника до 12% на кінець 2016 року", - йдеться в повідомленні.

У той же час базова інфляція в річному вимірі продовжувала знижуватися (до 7,4%), що свідчить про подальше ослаблення інфляційного тиску, обумовлене зміцненням курсу гривні в березні-липні, поліпшенням інфляційних очікувань і стриманим попитом.

Дефляцію у серпні порівняно з липнем забезпечили зниження базового ІСЦ (індексу споживчих цін – ред.) і подальше здешевлення сирих продовольчих товарів.

Нагадаємо, в НБУ пояснили причину падіння курсу гривні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся