НБУ дозволив купувати і переводити валюту за кордон небанківським установам

НБУ дозволив купувати і переводити валюту за кордон небанківським установам
Фото: НБУ продовжує валютну лібералізацію (УНІАН)

Також уточнено порядок виключення із заборони дострокового погашення

Національний банк дозволив небанківським фінансовим установам здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії НБУ придбання і перерахування іноземної валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як повідомляється, до зазначених належать кошти, які повинні використовуватися для забезпечення зобов'язань під час здійснення переказів за кордон. Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали лише банківські установи-учасники міжнародних платіжних систем.

Крім того, уточнюється порядок застосування винятків із заборони дострокового погашення кредитів, позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Під такі виключення підпадають всі види платежів за визначеними кредитними договорами або договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням процентів та інших платежів, установлених договором.

Зазначені зміни сприятимуть забезпеченню належних умов для участі небанківських фінансових установ у міжнародних платіжних системах та подальшого розвитку економічних відносин в Україні. У той же час, вони не призведуть додаткового тиску на валютному ринку.

Зазначені кроки закріплені постановою правління НБУ від 10 жовтня 2017 № 101 "Про внесення змін до постанови правління Національного банку України від 13 грудня 2016 № 410" і набирають чинності 12 жовтня 2017.

Нагадаємо, Нацбанк спростив покупку валюти для деяких операцій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся