У НБУ назвали частку непрацюючих кредитів у банківській системі України

НовиниФінанси    18.04.2017 - 16:54
Фото: непрацюючі кредити складають 44,6% банківської системи України
Фото: непрацюючі кредити складають 44,6% банківської системи України

Ці кредити практично нічим не забезпечені, а платежі по них припинено

Частка кредитів, за якими припинено виплати і які не забезпечені практично нічим, становить 44,6% банківської системи України. Про це повідомив начальник управління реформування фінансового сектору Нацбанку Євген Степанюк, передає прес-служба Фонду гарантування вкладів.

За його словами, на сьогоднішній день спостерігається тенденція до збільшення таких кредитів, а їх кількість є найвищою серед країн Європи.

"На початок року частка NPL (непрацюючих кредитів) у банківській системі України становила 44,6%. Оновлені дані свідчать, що цей показник продовжує зростати, і сьогодні вже є найвищим серед країн Європи. Це - системна проблема, що вимагає комплексного рішення ", - повідомив Степанюк.

За даними НБУ, 95% кредитів припиняють обслуговуватися до або відразу після початку процедури виведення банку з ринку. Майже половина кредитного портфеля банків - кредити 600 великих груп позичальників з середнім розміром кредиту 300 млн гривень. При цьому, 43% цих кредитів не мають реального забезпечення.

Нагадаємо, Нацбанк погодив продаж заставних активів банків на майже 4 млрд гривень.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top