У НБУ не буде зволікань із затвердженням заявки Ярославського на покупку ПІБ, - аналітик

НовиниФінанси    19.05.2017 - 12:33
Фото: Олександр Ярославський
Фото: Олександр Ярославський

На думку експерта, Ярославський є єдиним гідним інвестором

Процедура узгодження заявки Олександра Ярославського на придбання активів російського "Промінвестбанку" пройде в НБУ швидко і без зволікань, так як Ярославський - єдиний гідний інвестор, якому під силу розвивати інвестиційно-банківський напрямок. Про це заявив економіст, генеральний директор інвестиційно-банківської компанії European Capital Management Вадим Браїловський.

За його словами, новина про намір президента групи компаній DCH Олександра Ярославського придбати активи "Промінвестбанку" може служити хорошим сигналом для стагнуючого банківсько-фінансового сектора України.

"Ярославський добре на ринку продав "УкрСіббанк" французькій BNP Paribas. І досить серйозно розвинув мережу "УкрСіббанку", який мав 4-5 позиції з депозитної маси. Таким чином Ярославський продемонстрував ринку, що він ефективний власник, вивівши "УкрСіббанк" в п'ятірку кращих банків країни", - вважає експерт.

Браїловський вважає, що у Ярославського немає гідних конкурентів і Національний банк України затвердить заявку бізнесмена в найкоротші терміни без будь-яких бюрократичних проблем. Як повідомляють ЗМІ, у придбанні "Промінвестбанку" зацікавлені російський девелопер Павло Фукс, (проти якого зараз в РФ порушено справу про банкрутство за позовом банку "Відкриття") та позафракційний народний депутат, екс-президент державної корпорації "УкрБуд" Максим Микитась.

"Микитась не конкурент Ярославському. Фукс - більш значна фігура, але йому Нацбанк навряд чи дасть дозвіл на придбання активів ПІБа, так як він знаходиться на території Росії, а це питання впирається в політичне забарвлення. Таким чином, найбільш реальний претендент - тільки Ярославський. Я думаю, що зволікання із затвердженням заявки Ярославського в Нацбанку не буде. Наступник Гонтарєвої Смолій не любить піаритися. Він націлений на конструктивну роботу. Тому я не думаю, що будуть проблеми. Нацбанк сам зацікавлений у продажу російських активів. Продаж "Сбєрбанку" пройшла дуже швидко процедуру узгодження. І після "Промінвестбанку", третім на продаж піде банк ВТБ", - переконаний фінансовий аналітик.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top