ua en ru

Нацтелерадіо проведе повторний конкурс на 162 частоти в регіональному мультиплексі

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення збирається провести повторний конкурс на 162 частоти у регіональному мультиплексі. Про це у виданні "Дзеркало тижня. Україна" пишуть голова Нацтелерадіо Володимир Манжосов та її члени Оксана Головатенко, Лариса Мудрак, Євген Баранов, Оксана Єлманова, Ірина Опілат, Микола Фартушний.

Як зазначають у Нацраді, близько чверті місць у регіональному мультиплексі залишено на повторний конкурс.

"Ми плануємо впродовж місяця підготуватися до оголошення проведення повторного конкурсу на 162 частоти. Нацрада під час цього конкурсу переоцінила здатність місцевого ринку до саморегулювання. Саме тому ми вирішили піти на новий конкурс. Також розглядатиметься питання створення в майбутньому локальних регіональних мультиплексів. Свідомо залишаючи понад 150 вільних частот у регіональному мультиплексі, ми даємо можливість місцевим мовникам переглянути свої підходи й використати наступний шанс", - повідомили у публікації представники Нацради.

Також вони дали відповідь на звинувачення в тому, що попередній конкурс був непрозорим і необ'єктивним.

На момент завершення конкурсу НР мала 59 заяв на 28 місць у національних мультиплексах та 1040 заяв на 668 частот у мультиплексі регіональному.

Право на отримання цифрових ліцензій діючими загальнонаціональними телекомпаніями країни сумнівів не викликало. Вони довели це право багаторічною роботою в ефірі.

"Украй низька якість продукту заявлених супутникових телеканалів та фінансові проблеми компаній не дали змоги членам НР ухвалити позитивне рішення. Лише в одній області - Івано-Франківській - дослухалися до поради НР щодо створення консорціуму. Як результат - сім компаній, об'єднавшись, подали заявки на цілодобове мовлення в масштабах області. В решті областей переважали заявки на 24-годинне мовлення від компаній, що реально продукували дві-три години контенту", - пояснили представники НР.

Нагадаємо, Незалежна асоціація телерадіомовників України закликала всі 68 регіональних телерадіокомпаній, які не отримали ефірних частот, судитися з Нацрадою з телебачення і радіомовлення через позбавлення їх ліцензії.

"Асоціація готова надавати кваліфіковану правову допомогу кожній організації, яка буде готова захищати свої права в судовому порядку. Ми вважаємо, що такі компанії повинні реалізувати своє право на захист у суді. Ми розуміємо, що скасування всього конкурсу неможливе, немає такого юридичного механізму. Але його можна скасувати по окремих областях, містах, за позовами учасників конкурсу", - заявила виконавчий директор асоціації телерадіомовників Катерина М'ясникова.