Нацрада реформ затвердила нові компромісні ставки податків

НовиниЕкономіка    08.12.2015 - 23:19
Фото: Петро Порошенко
Фото: Петро Порошенко

Нові ставки податків можуть набути чинності з 1 січня

Нові ставки податків, які були запропоновані як компромісні Мінфіном, можуть набути чинності з 1 січня. Про це кореспонденту РБК-Україна повідомив член комітету з питань податкової та митної політики Андрій Журжій.

Ставка податку на прибуток (класична модель, а не варіант оподаткування розподіленого прибутку, як прописано в депутатському законопроекті) складе 18%, з 2017 року - 17%, податок на доходи фізосіб - 18%, ПДВ - 20%, при цьому пільговий режим оподаткування лікарських препаратів буде збережений на рівні 7%; ЄСВ - 20%, а з 2018 року єдиний соцсбор буде скасований, і ставка ПДФО збільшиться до 20%.

Як розповів РБК-Україна член комітету з питань податкової та митної політики Андрій Журжій ("Самопоміч"), певним компромісом стало й те, що Мінфін при затвердженні проекту змін до Податкового кодексу на засіданні Кабміну, повинен врахувати всі норми про адміністрування ПДВ, запропоновані в депутатському варіанті реформи.

Там, зокрема, мова йде про автоматичне відшкодування податку для всіх платників без застосування критеріїв. Також уряд має врахувати і пропозиції про демілітаризацію податкової міліції. Президент запропонував, що всі нові норми в частині адміністрування повинні набути чинності з 1 квітня.

У частині скасування спецрежиму ПДВ для аграрного сектора також є певні поступки з боку Мінфіну. Пільга, незважаючи на вимоги МВФ, скасована не буде, але частина ПДВ - 75% - сільгоспвиробники будуть перераховувати до бюджету. 25% залишиться у розпорядженні бізнесу. Сьогодні аграрії акумулюють на рахунках всі 100% податку.

Крім того, домовилися все ж змінити систему сплати єдиного податку. Групи і вимоги, запропоновані Мінфіном, можуть бути прийняті. держава зобов'язується за свій рахунок закупити касові апарати, а норми про застосування коефіцієнта для непрямих методів розрахунку витрат планується переглянути.

За словами Андрія Журжія, проекти кодексу, а також бюджету на 2016 рік вже завтра будуть розглянуті на засіданні уряду.

Нагадаємо, на сайті Міністерства фінансів України в понеділок, 30 листопада, було оприлюднено проект нової редакції Податкового кодексу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся