У Нацполіцію надійшло понад 1500 звернень про хакерську атаку

НовиниНадзвичайні події    29.06.2017 - 10:10
Фото: кібератака (з відкритих джерел)
Фото: кібератака (з відкритих джерел)

Понад 1500 звернень зареєстровані за двоє діб

За останні дві доби в Національну поліцію України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб. Про це на своїй сторінці в Facebook написав спікер Нацполіції Ярослав Тракало.

Повідомляється, що з цієї кількості - 178 повідомлень з офіційними заявами (52 приватні організації, 26 державних установ). В інших випадках потерпілі зверталися в поліцію виключно з метою отримання консультацій.

"В даний час 115 таких фактів зареєстровано в журналі єдиного обліку про вчинені кримінальні порушення та інші події. Вирішується питання про їх правову кваліфікацію", - повідомив Тракало.

63 фактами відомості уже внесено до ЄРДР за ст. 361 КК України. Кіберполіція спільно з провідними фахівцями як українських IT-компаній, так і зарубіжних організацій (Європол, Cisco), працюють над подоланням наслідків вірусної атаки.

Нагадаємо, раніше глава Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніл Уолш заявив, що вимагання грошей не було основним мотивом дій ініціаторів хакерської атаки на Україну 27 червня 2017 року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top