Нацбанк затвердив порядок роботи системи BankID

НовиниФінанси    05.09.2016 - 10:43
Фото: Нацбанк нормативно врегулював роботу BankID
Фото: Нацбанк нормативно врегулював роботу BankID

Учасниками системи вже стали "Ощадбанк" і "ПУМБ"

У рамках реалізації Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року Національний банк затвердив порядок функціонування Єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Як повідомляється, цим порядком врегульовано взаємодію банків з системою BankID НБУ і суб'єктами надання адміністративних послуг, а також визначені умови і порядок підключення абонентів до системи BankID.


Порядок затверджено постановою Правління Національного банку України №378 від 30 серпня 2016 року "Про затвердження Положення про Єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID Національного банку України".

"Прийняттям цього нормативного акту НБУ регулює взаємодію між учасниками в рамках системи BankID з метою розвитку електронного урядування в Україні. Наступним етапом проекту повинно стати використання системи BankID для ідентифікації клієнтів банків з метою отримання разом з адміністративними також і банківських послуг", - зазначив директор Департаменту інформаційних технологій Володимир Нагорнюк.

До системи BankID вже підключені портал Міністерства юстиції України, Єдиний державний портал адміністративних послуг Міністерства економічного розвитку і торгівлі, а також портал адмінпослуг міста Львова.

Банками-учасниками системи стали: АТ "Ощадбанк" та ВАТ "Перший Український Міжнародний Банк" (ПУМБ). Подали заявки на підключення: АТ "ОТП Банк", АТ "УкрСиббанк", ПАТ "Укрсоцбанк" (UniCredit Bank).

Зазначимо, що НБУ не обмежує коло учасників системи і зацікавлений у приєднанні максимальної кількості учасників ринку до єдиної національної системи BankID.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

Нагадаємо, раніше Нацбанк заявляв, що готовий підключити всі банки до системи BankID до 2017 року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top