Нацбанк затвердив порядок роботи системи BankID

Нацбанк затвердив порядок роботи системи BankID
Фото: Нацбанк нормативно врегулював роботу BankID

Учасниками системи вже стали "Ощадбанк" і "ПУМБ"

У рамках реалізації Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року Національний банк затвердив порядок функціонування Єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Як повідомляється, цим порядком врегульовано взаємодію банків з системою BankID НБУ і суб'єктами надання адміністративних послуг, а також визначені умови і порядок підключення абонентів до системи BankID.


Порядок затверджено постановою Правління Національного банку України №378 від 30 серпня 2016 року "Про затвердження Положення про Єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID Національного банку України".

"Прийняттям цього нормативного акту НБУ регулює взаємодію між учасниками в рамках системи BankID з метою розвитку електронного урядування в Україні. Наступним етапом проекту повинно стати використання системи BankID для ідентифікації клієнтів банків з метою отримання разом з адміністративними також і банківських послуг", - зазначив директор Департаменту інформаційних технологій Володимир Нагорнюк.

До системи BankID вже підключені портал Міністерства юстиції України, Єдиний державний портал адміністративних послуг Міністерства економічного розвитку і торгівлі, а також портал адмінпослуг міста Львова.

Банками-учасниками системи стали: АТ "Ощадбанк" та ВАТ "Перший Український Міжнародний Банк" (ПУМБ). Подали заявки на підключення: АТ "ОТП Банк", АТ "УкрСиббанк", ПАТ "Укрсоцбанк" (UniCredit Bank).

Зазначимо, що НБУ не обмежує коло учасників системи і зацікавлений у приєднанні максимальної кількості учасників ринку до єдиної національної системи BankID.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

Нагадаємо, раніше Нацбанк заявляв, що готовий підключити всі банки до системи BankID до 2017 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся