ru ua

НАТО планує створити вже у 2015 р. елітний підрозділ для захисту від загрози з РФ

НАТО планує створити вже у 2015 р. елітний підрозділ для захисту від загрози з РФ Джерело фото:flickr.com/Utenriksdepartementet UD
НАТО готує створення нового підрозділу швидкого реагування для захисту від загрози з Росії.

НАТО готує створення нового підрозділу швидкого реагування для захисту від загрози з Росії. Про це заявив головнокомандувач об'єднаними силами НАТО в Північній та Східній Європі генерал Ганс-Лотар Домрезе в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt, опублікованому в п'ятницю, 7 листопада, передає Deutsche Welle.

Як зауважив німецький генерал, в Альянсі не очікували анексії Криму та порушення Росією численних міжнародних норм, а також переконались, що Президент Росії Володимир Путін зробив російську армію "боєздатнішою". Відповідно, багато східноєвропейських країн-членів Альянсу відчувають загрозу, пояснив Домрезе. Навчання, проведені на початку вересня у Латвії, повинні були надати сигнал Росії, що Альянс готовий захищати територіальну цілісність своїх країн-членів.

Для відсічі можливої загрози зі східного боку в Альянсі планують створити підрозділ швидкого реагування, який налічуватиме від 5 до 7 тисяч військовослужбовців і буде своєрідним "наконечником" сил НАТО, зазначив генерал Домрезе. Цей підрозділ повинен бути готовий до участі в діях на певній території у термін від двох до п'яти днів. Його мають створити уже в 2015 р., коли планується й участь підрозділу у кількох навчаннях.

За словами Домрезе, участь у формуванні підрозділу братимуть не всі члени Альянсу, а тільки ті, "які мають необхідне високотехнологічне обладнання та відповідно вишколених солдатів", орієнтовно - від шести до 10 країн. Зазначений підрозділ повинен також мати достатній повітряний флот для швидкого перекидання. Існуючі підрозділи швидкого реагування НАТО генерал назвав "надто повільними". Та водночас наголосив, що створення нового підрозділу коштуватиме країнам-членам чималих коштів.

Крім того, за його словами, НАТО розглядає можливість проведення великих навчань із залученням десятків тисяч солдатів на територіях, близьких до російського кордону.

За словами німецького генерала, до цього Альянс проводив великі навчання із залученням від 25 до 40 тисяч військовослужбовців лише у західних країнах-членах НАТО. "Однак я можу собі уявити, що в майбутньому ми проводитимемо такі навчання і в Східній Європі та балтійських країнах", - наголосив Домрезе.

Нагадаємо, 4 листопада 2014 р. НАТО знову зафіксувало наближення військ РФ до українського кордону.