"Наш край" вимагає від Кабміну забезпечити українців "доступними ліками"

Новини Медицина 25.07.2017 - 13:00
Фото: Олександр Мазурчак
Фото: Олександр Мазурчак

Від уряду вимагають перезапустити програму "Доступні ліки"

"Наш край" вимагає від уряду перезапустити державну програму "Доступні ліки" і забезпечити українців необхідними медикаментами. Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак, надіславши відповідне звернення до Кабміну, повідомили в прес-службі політсили.

За словами Мазурчака, уряд продовжує "роздавати обіцянки" в той час, як за 4 місяці державна програма по забезпеченню людей дешевими і безкоштовними ліками так і не запрацювала в повному обсязі.

"Партія "Наш край" постійно отримує на гарячу лінію тривожні сигнали з Вінницької, Волинської, Донецької, Івано-Франківської та інших областей: люди повідомляють про брак ліків, особливо дешевих, передбачених програмою. Зате влада продовжує роздавати обіцянки. Ми вимагаємо запустити, нарешті, в повному обсязі урядову програму "Доступні ліки", яка стартувала майже чотири місяці тому. Переконані, за цей час при бажанні можна вже вирішити всі проблемні питання", – заявив Мазурчак.

Він також зазначив, що дистриб'ютори медичних препаратів не хочуть закуповувати дешеві ліки, а уряд "перекладає відповідальність на місцеві влади і адміністрації".

"Селекторні наради і перекладання відповідальності на місцеву владу, до якоъ вдається уряд, це не вирішення проблеми. В регіонах люди чекають на препарати, яких просто немає в аптеках, тому що уряд не врахував підвищений попит і не впливає на дистриб'юторів", – переконаний Мазурчак.

Він додав, що уряд обіцяє додаткове фінансування програми в розмірі 200 млн гривень.

"Це свідчить про те, що розрахунок чиновників був неточним і програма вимагає збільшення фінансування. Крім цього, уряд пропонує використовувати імпортну продукцію, замість того, щоб стимулювати вітчизняних виробників ліків", – резюмував Мазурчак.

Як відомо, програма реімбурсації "Доступні ліки" стартувала 1 квітня цього року. Вона дозволяє українцям отримувати ряд препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою.

Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу та бронхіальної астми. Для того щоб отримати препарати за цією програмою, хворий повинен звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти в аптеку, що бере участь у програмі, і отримати вибрані ліки.

У "Нашому краї" раніше повідомляли, що проводять моніторинг роботи програми у всіх областях країни. Скарги на роботу програми надходять на гарячу лінію партії.