ua en ru

NASA розробило робота для рятувальних робіт

NASA розробило робота для престижного конкурсу Robotics Challenge Trials. Цей конкурс спрямований на розвиток робототехніки, яка допоможе людям справлятися з наслідками стихійних лих і катастроф.

Робот Valkyrie - це двометрова гуманоїдна машина з отсоединяющимися руками і вбудованими сонарами (сенсорами, які уловлюють звукові коливання). У функції "залізної людини" входить виконання ремонтних, пошукових і рятувальних робіт у постраждалих від лиха районах Землі.

Сильні ноги дозволяють роботові переміщатися по зруйнованим і деформованих поверхнях, а камери, вмонтовані в голову, тіло і кінцівки, будуть транслювати зображення "пілотам" Валькірії. Робот не потребує яких-небудь кабелів і "повідках" - потужна батарея, розташована в його спині, дозволить йому працювати абсолютно автономно.

Valkyrie заснований на Robonaut, гуманоидном роботі, який в даний момент знаходиться на земній орбіті, працюючи на Міжнародній космічній станції. Робонавт був спеціально сконструйований для роботи в умовах нульової гравітації, тоді як Валькірія більше підходить саме для земних умов.