ru ua

Податківці вимагають від IT-компанії De Novo доплатити 6 млн гривень

Податківці вимагають від IT-компанії De Novo доплатити 6 млн гривень Фото: генеральний директор De Novo Максим Агєєв

Компанія не згодна з таким рішенням і планує оскаржити його в суді

Державна фіскальна служба висунула до великої IT-компанії De Novo вимогу доплатити 6 млн гривень. Про це повідомив глава компанії Максим Агєєв на своїй сторінці в Facebook.

"минулого тижня податкова інспекція видала акт комплексної перевірки, в якому висунула нашої компанії претензію у розмірі шести мільйонів гривень", - повідомив він.

Як зазначив гендиректор De Novo, фахівці податкової інспекції невірно трактують особливості бізнесу хмарних технологій компанії, а саме в частині сервісу SaaS (Software as a Service), який передбачає здачу споживачам ліцензій на програмне забезпечення в оренду.

"У нашому випадку податківці відмовилися визнавати частинами одного цілого наш контракт з виробником З компанією Microsoft і безліч контрактів з нашими замовниками на передачу того ж ЗА в оренду. Перевіряючі впевнені, що ми з явно злим умислом купуємо величезна кількість ліцензій (рахунок йде на тисячі) для власних потреб, але навіщо-то не ставимо собі на баланс. Замість цього ми оформляємо щомісячні платежі виробнику за оренду ліцензій і тим самим наносимо непоправної шкоди Батьківщині", - розповів Агєєв.

На його думку, якщо компанія визнає неправоту і виконає вимоги податківців, то не зможе продовжувати свою роботу в якості оператора хмарних сервісів. Крім того, це створить небезпечний прецедент і негативно позначиться на роботі інших компаній, що надають хмарні сервіси.

"Тому виграти черговий суд для нашої компанії – не тільки питання виживання, але і запобігання всієї індустрії від поширення цієї капості", - підкреслив глава De Novo.

Нагадаємо, збиток IT-компаній від силових операцій досяг за рік 20 мільйонів доларів.