ua en ru

Оподаткують всю комерційну і житлову нерухомість

Кабмін хоче ввести податок на всю комерційну і житлову нерухомість. Кабінет міністрів України пропонує обкласти податком всю комерційну, некомерційну і житлову нерухомість і передати адміністрування цього податку у відання місцевих органів влади.Про це йдеться в урядовому законопроекті «Про внесення змін в Податковий кодекс і деякі інші закони України (щодо податкової реформи)».

Кабмін хоче ввести податок на всю комерційну і житлову нерухомість. Кабінет міністрів України пропонує обкласти податком всю комерційну, некомерційну і житлову нерухомість і передати адміністрування цього податку у відання місцевих органів влади.

Про це йдеться в урядовому законопроекті «Про внесення змін в Податковий кодекс і деякі інші закони України (щодо податкової реформи)».

«Надати місцевим органам влади право встановлювати ставки податку на нерухоме майно для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості в розмірі до 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м площі об'єкта оподаткування», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Встановлення пільг щодо податку на нерухомість, як наголошується, також передається у відання місцевих органів влади. Крім того, пропонується встановити єдиний підхід до оподаткування комерційної та некомерційної нерухомості.

Як повідомляв УНІАН, раніше Кабінет міністрів України вже пропонував передати податок на нерухомість у відання місцевої влади . Так, урядовий законопроект, поданий на розгляд парламенту у вересні поточного року, передбачав надання права місцевим органам влади встановлювати ставки податку на нерухоме майно для об'єктів нерухомості в розмірі до 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м площі. Крім того, даним законопроектом Кабмін пропонував скасувати неоподатковуваний податком на нерухомість мінімум загальної житлової площі для всіх видів об'єктів, а також розширити базу оподаткування за рахунок об'єктів комерційної нерухомості.
Джерело: УНІАН