Налагодження діалогу з РФ допоможе зміцнити безпеку Європи, - Столтенберг

НовиниПолітика    19.07.2016 - 16:16
Фото: Йенс Столтенберг
Фото: Йенс Столтенберг

Разом з тим, Столтенберг запевнив, що НАТО повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України

Налагодження діалогу з Російською Федерацією допоможе зміцнити безпеку Європи. Таку думку висловив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, повідомляє Еl Раіѕ.

"Безпека Європи стикається з різними проблемами. Тільки минулого тижня ми стали свідками чергового руйнівного теракту у Франції і невдалого перевороту в Туреччині...Основний спосіб зміцнити безпеку в Європі, в довгостроковій перспективі, це проведення реального діалогу з Росією, великим і сильним сусідом", - вважає він.


Столтенберг також нагадав, що в 2002 році для того, щоб посилити здатність співпрацювати було створено раду Росія-НАТО.

"Поки ситуація не змінилася. У 2014 році Росія незаконно і силою приєднала Крим, і з тих пір продовжує дестабілізувати ситуацію в Україні, порушуючи норми міжнародного права і ставлячи під загрозу безпеку Європи. Це викликало бурхливу реакцію з боку міжнародної спільноти. ЄС, США та інші країни ввели жорсткі економічні санкції. Росія була відсторонена від G-8. В останні роки НАТО посилило свою колективну оборону", - констатував він, зазначивши, що колективна оборона є головним обов'язком НАТО.

Він також заявив, що на саміті в Варшаві лідери Альянсу домовилися про збільшення військової присутності в східних державах-членах. Разом з тим, Столтенберг відкинув побоювання щодо можливого конфлікту з РФ через це розширення НАТО.

"Я розумію занепокоєння, але не поділяю його. Ми не хочемо спровокувати війну, ми хочемо запобігти їй. Всі наші дії оборонні, прозорі... НАТО був і завжди буде оборонним союзом. Наша мета полягає в тому, щоб протистояти зовнішній небезпеці. Ми не є загрозою для Росії або будь-якої іншої країни. Ми не прагнемо до конфронтації або нового витка гонки озброєнь. Холодна війна в минулому і повинна залишатися там. Діалог з Росією має важливе значення для сприяння стратегічній стабільності і прозорості, а також для зниження ризику виникнення неконтрольованих інцидентів і нещасних випадків", - заявив Столтенберг.

Разом з тим, він зазначив, що НАТО ніколи не визнає незаконну анексію Криму і повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

"Враховуючи складні проблеми безпеки сьогодні, я вважаю, що подвійна стратегія НАТО є правильною. Нам потрібно більше захисту і більше діалогу", - констатував він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Столтенберг заявив про глибокі розбіжності з РФ по Україні.

On Top