ru ua

НАК "Нафтогаз України", ВАТ "Газпром" і RosUkrEnergo АG підписали угоду про повернення 12,1 млрд куб. м газу

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України", ВАТ "Газпром" і RosUkrEnergo АG підписали пакет угод щодо вирішення низки суттєвих питань взаємодії в газовій сфері, повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".
Згідно з підписаними документами на виконання рішення Арбітражного інституту торговельної палати в м. Стокгольм (Швеція) "Нафтогаз України" поверне 12,1 млрд куб. м природного газу Rosukrenergo АG.
У свою чергу Rosukrenergo АG погасить заборгованість перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" в сумі 1,7 млрд дол. і перед Групою "Газпром" в сумі 810 млн дол.
Таким чином, підписання пакета угод дозволило сторонам повністю врегулювати відносини, пов'язані з поставками газу в 2008-2009 рр.
Досягнуті домовленості дозволять зберегти газовий баланс України і забезпечити проходження опалювального сезону 2010 - 2011 рр. без залучення Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" додаткових кредитних ресурсів.

Нагадаємо, в січні 2009 р. "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" підписали доповнення до контракту про постачання газу, що стосується його транзиту. "Газпром" отримав змогу провести авансові платежі за транзит газу в 2009-2010 рр. і переуступив "Нафтогазу" право вимоги від RosUkrEnergo 1,7 млрд дол. у вигляді фінансових коштів або 11 млрд куб. м газу. RosUkrEnergo подала позов у зв'язку з відмовою "Нафтогазу" поставляти газ з підземних сховищ.Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня 2010 р. зобов'язав "Нафтогаз України" повернути цей газ RosUkrEnergo, а також поставити 1,1 млрд куб. м газу і виплатити 197 млн дол. компенсації. 13 серпня 2010 р. Шевченківський районний суд Києва підтвердив рішення стокгольмського арбітражу. 24 листопада 2010 р. Верховний суд України підтвердив обов'язок "Нафтогазу України" повернути ЗАТ "РосУкрЕнерго" (RosUkrEnergo, акціонери компанії - ВАТ "Газпром" і австрійський Centragas Holding AG) 12,1 млрд куб. м газу.