"Нафтогаз" подав позов на 2,6 млрд доларів проти РФ за захоплення активів в Криму

НовиниЕнергетика    19.10.2016 - 10:18
Фото: "Нафтогаз"
Фото: "Нафтогаз"

Позов подано згідно з договором між Кабміном України та урядом РФ про захист інвестицій

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" подав позов на 2,6 млрд доларів проти Російської Федерації за захоплення активів в анексованому Криму. Про це йдеться в повідомленні "Нафтогаза".

"НАК "Нафтогаз України" та шість її дочірніх компаній - ПАТ "ДАК "Чорноморнафтогаз", ПАТ "Укртрансгаз", ДК "Лікво", ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укртранснафта" і ДК "Газ України" - ініціювали арбітражне провадження проти Російської Федерації і вимагають відшкодувати збитки, завдані незаконним захопленням Російською Федерацією активів групи в Криму", - йдеться в повідомленні

Повідомляється, що позов подано відповідно до Угоди між Кабміном України та урядом РФ про сприяння здійсненню і взаємний захист інвестицій. "Нафтогаз" попередньо оцінив свої збитки в 2,6 млрд дол.

Зазначимо, що в Криму у "Нафтогазу" був ряд енергетичних активів.

"Схема, використана Російською Федерацією, крім інших дій, передбачала кроки до формальної націоналізації нафтових і газових активів "Нафтогазу" в Криму, включаючи збройне захоплення бурових платформ та передачу практично всіх кримських активів "Нафтогазу" російській державній компанії", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Стокгольмі завершилися усні слухання у справі "Нафтогазу" та "Газпрому".

On Top