НАБУ розслідує заяви нардепів про можливу причетність Саакашвілі до зниження ціни ОПЗ

Новини Політика 11.10.2016 - 10:22
Фото: ОПЗ
Фото: ОПЗ

За результатами нещодавньої заяви народних депутатів до Генеральної прокуратури України про "вчинення злочинів" головою Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі з метою "зниження ціни" Одеського припортового заводу (ОПЗ) буде проведено досудове слідство за статтею 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою і службовим становищем). Про це йдеться у відповіді заступника генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького на звернення ряду народних депутатів до Генеральної прокуратури України.

12 вересня 2016 депутати фракції "Народний фронт" Микола Княжицький, Павло Пинзеник, Олександр Дроздик і депутат "Блоку Петра Порошенко" Дмитро Голубов подали в Генеральну прокуратуру України заяву про "злочини" голови Одеської обладміністрації Міхеіла Саакашвілі. Зокрема, вони заявили про протидію законній господарській діяльності, службове підроблення, зловживання службовим становищем, завідомо неправдиве повідомленні про злочин (статті 206, 364, 366, 383 Кримінального Кодексу України). Вчинені Саакашвілі "злочини спричинили тяжкі наслідки для держави, зокрема, матеріальні збитки понад 6,5 млрд грн через зниження ціни продажу Одеського припортового заводу", заявляють автори.

У відповідь Генпрокуратура в особі заступника Генерального прокурора - керівника САП Назара Холодницького повідомила, що за результатами заяви народних депутатів, а також на підставі наявних у прокурора інших матеріалів, в Єдиний реєстр досудових розслідувань 7 жовтня 2016 внесено відповідні відомості з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою та службовим становищем). Кримінальній виробництва присвоєно номер 42016000000002785. Мова йде про злочинні дії, які призвели до зменшення ціни продажу ВАТ "Одеський припортовий завод".

Проведення досудового слідства доручено Національному антикорупційному бюро, нагляд за дотриманням законів при проведенні досудового розслідування у формі процесуального керівництва здійснюється САП, йдеться в документі.

НАБУ розслідує заяви нардепів про можливу причетність Саакашвілі до зниження ціни ОПЗ