ua en ru

НАБУ і Нацфінпослуг будуть спільно працювати над зниженням процентних ставок

Координація дій банків і небанківських фінансових установ сприятиме розвитку фінансових ринків, а також зниження процентних ставок. Про це йдеться в заяві Незалежної асоціації банків України з приводу підписання меморандуму про співпрацю з Національною комісією з регулювання ринків фінансових послуг.

"Для забезпечення стабільного економічного розвитку країни необхідною умовою є розвиток ефективного фінансового сектора, який здатний забезпечувати реальний сектор економіки необхідними фінансовими ресурсами. При цьому як підприємства, так і пересічні громадяни виступають одночасно як споживачами банківських фінансових послуг, так і споживачами фінансових послуг на небанківському фінансовому ринку. Таким чином, банківський і небанківський фінансові сектори тісно взаємодіють між собою, створюючи синергетичний ефект для економіки країни при їх ефективному розвитку", - йдеться в повідомленні НАБУ.

Одним з пріоритетних напрямків спільної роботи Нацфінпослуг і НАБУ стане розвиток законодавчої бази для фінансових компаній, які здійснюють викуп проблемної заборгованості банківської по кредитах для повернення грошей у банківську систему і подальшого кредитування.

"У всіх розвинених країнах банківські установи співпрацюють з фінансовими компаніями, які викуповують проблемну заборгованість у банків, повертаючи таким чином в банківську систему "живі" гроші, які банки можуть направляти на кредитування реального сектора економіки. Завдяки цьому кредитні ресурси можуть стати дешевше, за оцінками банкірів, майже в два рази", - йдеться в повідомленні НАБУ.

Нагадаємо, сьогодні Незалежна асоціація банків України і Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг підписали меморандум про співробітництво та координацію дій для створення сприятливих умов для розвитку фінансового ринку в Україні.

За оцінками експертів обсяг проблемної заборгованості за кредитами становить близько 10 млрд дол. або 9,5% від сукупного кредитного портфеля банківської системи. Такий значний обсяг проблемної заборгованості, за оцінками банкірів, безпосередньо впливає на вартість кредитних ресурсів, яка сьогодні досягає 20-25% річних. Це в 5-6 разів вище, ніж у розвинених країнах.