ru ua

Спостерігачі ОБСЄ продовжують отримувати погрози під час виконання обов'язків на Донбасі

Спостерігачі ОБСЄ продовжують отримувати погрози під час виконання обов'язків на Донбасі Фото: спостерігач ОБСЄ

Спостерігачі також відзначили зростання порушень режиму припинення вогню на 45%

Спеціальна моніторингова комісія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) заявила про те, що спостерігачі продовжують отримувати погрози під час виконання своїх обов'язків на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба організації у своєму звіті.

"Спостерігачі Місії продовжують піддаватися небезпеки під час виконання своїх посадових обов'язків. Наприклад, 17 травня неподалік підконтрольного ДНР Докучаєвська з вантажівки військового типу перед автомобілем СММ кинули димоутворювальний пристрій. Ніхто із співробітників місії не постраждав, майно не пошкоджено", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією прес-служби, після зниження рівня насильства в період з 15 до 21 травня на 40%, СММ ОБСЄ в Україні констатувала погіршення ситуації з безпекою, а саме збільшення кількості порушень режиму припинення вогню на 45% за період з 22 по 28 травня.

Так, 15-21 травня загинув один цивільний, ще 5 отримали поранення, а 22-28 травня 9 осіб з мирного населення отримали поранення. В ОБСЄ додали, що це збільшило кількість постраждалих серед мирного населення, підтверджених спостерігачами з початку 2017 року, до 233 осіб, 44 з яких - зі смертельним результатом.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що СММ ОБСЄ зафіксувала на Донбасі важке озброєння, розміщене з порушенням лінії розмежування. Безпілотний літальний міні-апарат (БПЛА) СММ зафіксував 4 самохідні гаубиці (2С1 "Гвоздика", 122 мм), які стояли неподалік підконтрольного ЛНР селища Металіст (7 км до південно-заходу від Луганська).