ua en ru

На території Софійського собору в Києві запобігли будівництву, - прокуратура

На території Софійського собору в Києві запобігли будівництву.

На території Софійського собору в Києві запобігли будівництву. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

"Господарський суд міста Києва за втручання прокуратури столиці повернув із незаконної оренди 0,87 га земель історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ", - йдеться в повідомленні.

У 2007 р. рішенням Київради земельну ділянку в Киянівському провулку, 12-а, вартість якої становить майже 58 млн грн, було надано в короткострокову оренду столичному товариству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом. Згодом, у договір було внесено зміни, а саме продовжено термін користування ділянки до 10 років і змінений орендар.

Як з'ясувалося в ході перевірки, зазначена земля знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника "Стародавній Київ".

Незважаючи на це ділянка була віддана під забудову житлового комплексу, планування якого жодним чином не регламентувалося з існуючою забудовою і загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору.

Крім того, ця ділянка надавалася орендарю без погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який займається всесвітньо-культурною та природною спадщиною.