ru ua

На Кубі з початку 2012 р. дозволяється відкривати приватний бізнес у сфері роздрібних послуг

На Кубі з 1 січня 2012 р. набувають чинності зміни у рамках ринкової реформи, згідно з якими приватному сектору буде відкритий доступ до сфери роздрібних послуг, передає Reuters. З цього моменту теслі, слюсарі, фотографи і годинникарі отримають можливість реєструвати приватні підприємства і працювати на себе, самостійно встановлюючи графік роботи і ціни.
Таким чином, влада Куби виконує програму лібералізації економіки, спрямовану на подолання застою і стимулювання зростання шляхом зниження ролі держави в економіці і заохочення приватної ініціативи. До 2016 р. уряд Рауля Кастро має намір перевести 35-40% працюючого населення в приватний сектор.
Після кубинської революції 1959 р. за рішенням Фіделя Кастро всі підприємства на острові були націоналізовані. Однак його наступник і молодший брат Рауль Кастро, який прийшов до влади в 2008 р., відкрито назвав подібний крок помилковим.
На його думку, в ім'я порятунку соціалістичної системи підхід до економіки на Кубі повинен бути повністю переглянутий. Раніше в поточному році влада запропонувала більше 300 проектів реформ для порятунку застійної кубинської економіки. Зокрема, в центрі уваги опинився цей недержавний сектор, у тому числі такі галузі, як фермерське господарство і роздрібна торгівля. Крім того, влада має намір зняти деякі заборони на купівлю-продаж приватної власності, надати менш централізований характер збору доходів, а також гарантувати держпідприємствам більшу незалежність від міністерств в питаннях прийняття бізнес-рішень та управління коштами.