ru ua

На Донбасі мирне врегулювання без здачі національних інтересів неможливо, - командир батальону "Донбас"

Шансів на мирне врегулювання ситуації на Донбасі, без здачі національних інтересів України - немає.

Шансів на мирне врегулювання ситуації на Донбасі, без здачі національних інтересів України - немає. Про це заявив командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко, пише "Дзеркало тижня. Україна".

"Це непросто прийняти, але давайте копнемо глибше. Конфлікт - це найбільш гострий спосіб вирішення протиріч в інтересах, цілях, поглядах. І щоб зрозуміти, як цей конфлікт вирішити, треба розібратися, у кого виникли протиріччя", - сказав Семенченко.

Як зазначив Семенченко, активними сторонами конфлікту є держави РФ і Україна, еліта, яка перебуває при владі в Україні, контреліта, від влади усунута (ПР і Сім'я), і нова еліта, поки ще не сформована народом після Майдану.

"До речі, в процесі конфлікту деякі соціальні групи на Донбасі створили свій варіант нової еліти, виступаючої проти тих же негативних процесів в суспільстві. На жаль, зусиллями пропаганди і бездіяльністю центральної влади України цю групу вдалося зіштовхнути не з її справжніми ворогами - колишньої правлячої групою, що обкрадала та обманювала Донбас, а з іншими сторонами конфлікту", - зазначив він.

"Ну і як зараз все це мирно врегулювати? Якщо піти по шляху здачі позицій правлячої "еліти" України, то буде нова революція, подальше ослаблення країни і новий напад антиукраїнських сил. Добити слабкого в політиці - на жаль, "свята справа", - підкреслив Семенченко.

При цьому комбат вважає, що якщо залишити Донбас, то він буде використаний як плацдарм для укріплення та подальшого розширення агресії.

"Причому на Дніпропетровськ, Київ та Харків підуть і російські найманці, і сформована армія терористів з місцевих. Перемога окрилює, і рух прийдуть навіть ті групи, які зараз участі в конфлікті не беруть. Тобто, про "розлучення" не йдеться, оскільки воно означає пожирання по частинах сильним слабкого", - сказав він.

На його думку, АТО слід результативно і швидко завершити з мінімальними втратами. Паралельно треба дуже швидко усувати причини конфлікту, змінювати устрій політичної влади в країні, проводити соціально-економічні реформи, жорстко боротися з корупцією.

"Паралельно включати до перетворення пасіонарну частину населення, яка усі ці роки не брала участі в управлінні державою. Причому і проросійська частина Донбасу, чиї руки не в крові", прийме тоді в цьому процесі участь, отримавши можливість самореалізації в Україні", - зазначив Семенченко.

"На жаль, для реалізації цього сценарію треба, щоб у ньому були зацікавлені як народ, так і групи у владі. А чи це так? На це питання ми отримаємо відповідь у найближчий час", - додав він.