ua ru

На базі порту "Южний" буде створено найглибоководніший порт Чорноморського басейну, - Єфименко

На базі порту "Южний" буде створено найглибоководніший порт Чорноморського басейну. Про це повідомив перший заступник міністра інфраструктури Костянтин Єфименко, передає прес-служба Мінінфраструктури України.
"В поточному році Мінінфраструктури повністю схвалено концепцію створення на базі порту "Южний" глибоководного порту Чорноморського басейну. Нині розроблено проект збільшення глибини каналів та акваторії порту до 21 м", - відзначив Єфименко.
"Наше завдання - відійти від рейдової перевалки генеральних вантажів та забрати максимальний обсяг переробки генеральних вантажів з всього Чорноморського басейну", - наголосив він.
При глибині 21 м порт зможе повністю завантажувати та розвантажувати судна дедвейтом 200 тис. тонн і осадкою до 19,5 м безпосередньо біля причалів порту без додаткового завантаження на рейді.
Реалізація проекту поставить підприємство на один рівень з основним конкурентом портів Чорного моря - румунським портом Констанца, в якому глибина акваторії складає 19 м.
Крім того, ще одна перевага порту - незамерзання в зимовий період та наявність розвиненої залізничної інфраструктури, йдеться в повідомленні прес-служби.