ru ua

М.Присяжнюк: Виробництво плодово-ягідної продукції в Україні в 2010 р. збільшилося на третину – до 286,8 тис. т

У 2010 році вітчизняним аграріям вдалося збільшити порівняно з 2009 роком виробництво плодово-ягідної продукції на 33%, що склало 286,8 тис т. Завдяки фінансовій підтримці Міністерства аграрної політики та продовольства України до 2025 року виробництво плодово-ягідних культур може збільшитися майже у 8 разів (до 2257 тис. т) порівняно з 2010 роком. Про це сьогодні під час робочої поїздки в АР Крим заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, передає прес-служба Мінагропроду.
За даними Мінагропроду, до 2015 року планується збільшити плодово-ягідне виробництво в Україні в 1,5 рази (до 436,6 тис. т), до 2020 року в 4 рази (до 1118,7 тис. т), а вже у 2025 році очікується вироблення майже у 8 разів більше (до 2257 тис. т) порівняно з 2010 роком. Такий рівень виробництва плодово-ягідної продукції можна буде забезпечити завдяки ефективній реалізації Державної програми фінансової компенсації витрат на садівництво, яка передбачена до 2025 року.
Досягти таких показників урожайності планується завдяки державній програмі компенсації витрат, понесених виробниками на створення садів, виноградників і холодильників з технологією РГС (регульоване газове середовище). Програмою передбачена фінансова компенсація створення садів, виноградників чи холодильників у розмірі до 100% підприємствам будь-якої форми власності.
"Україна повинна забезпечити виробництво продукції садівництва на достатньому рівні для максимального задоволення продовольчих потреб споживачів. Саме тому першочерговим завданням Мінагропроду у сфері садівництва є збільшення державної підтримки інноваційних технологій у виробництві плодово-ягідних культур. Це дозволить повністю забезпечити фруктово-ягідну складову споживчого кошика кожного жителя", - заявив М.Присяжнюк.