ru ua

М.Калюжний: Купувати землю зможуть лише громадяни України

З проекту закону "Про ринок землі" виключено положення про можливість купівлі землі с/г призначення юридичними особами. Про це заявив на прес-конференції заступник голови державного агентства земельних ресурсів Микола Калюжний, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми запропонували, що лише громадяни України зможуть купувати землю і набувати право власності на неї", - відмітив М.Калюжний.
За його словами, проектом закону "Про ринок землі" передбачено створення Фонду земель с/г призначення, який буде підпорядкований або Кабінету міністрів України, або Міністерству аграрної політики та продовольства.
"Фонд буде займатися викупом земель у громадян, якщо ті захочуть її продати, крім того, Фонду буде передано біля 3 млн га землі тих громадян, які отримали паї, проте не користуються ними, та не оформили право власності на землю", - заявив М.Калюжний.
Крім того, Фонд зможе продавати землю, або здавати її в оренду.
"Передбачається, що якщо громадянин захоче продати землю, то він повинен в першу чергу повідомити про це Фонд, сусідів, місцеві органи влади, та фермерів, які працюють у населеному пункті, де знаходиться земля. Тобто ці категорії мають першочергове право на викуп землі. Якщо протягом місяця ніхто не зацікавився, то власник може продати землю кому захоче", - зазначив М.Калюжний.