МВФ вимагає від Європи термінових антикризових реформ

Понеділок 23 квітня 2012 15:15

Світові фінансові лідери вимагають, щоб Європа негайно здійснила реформи, необхідні для остаточної перемоги над борговою кризою, зараз, коли нова система фінансового захисту дала їй для цього додатковий час, повідомляє Reuters.

На наступний день після того, як розвинені країни вирішили подвоїти кредитоспроможність Міжнародного валютного фонду, щоб він міг допомагати єврозоні в боротьбі з кризою, керуючий комітет МВФ заявив, що єврозона повинна продовжувати скорочення боргового тягаря, проводити економічні реформи і стабілізувати фінансову систему.

Боргові проблеми знову вийдуть на перший план, а зростання зупиниться, якщо ці кроки не будуть зроблені, попередив глава керуючого комітету МВФ, міністр фінансів Сінгапуру Тарман Шанмугаратнам.

Напружений спокій повернувся на світові фінансові ринки після того, як затихла криза в Греції, але МВФ боїться, що без рішучих дій ринки знову почнуть нервувати, заважаючи на світове зростання.

Комітет МВФ заявив, що всім розвиненим економікам потрібні плани обмеження дефіциту, але зазначив, що єврозона критично важлива для відродження сильного світового зростання.

Зона євро, другий найбільший економічний блок в світі, вже переживає м'яку рецесію, що послаблює Китай, її великого торговельного партнера, і інші країни Азії, що розвиваються. Зростання в США залишається ослабленим.

Без відновлення сильного зростання і відродження довіри інвесторів світ не вирветься з порочного кола, обумовленого боргами, заявили МВФ і міністри фінансів всього світу.

"Що дійсно було критично важливим для нас - так це повернення до нормального зростання в середньостроковій перспективі, і краще раніше, ніж пізніше, іншими словами протягом двох-трьох років", - сказав Тарман на прес-конференції після засідання.

"Якщо ми не повернемося до нормального росту, якщо ми не повернемо ВВП до його потенційного рівня, то бюджетна стабільність більше не буде можлива", - попередив він.

"Велика двадцятка" розвинених і країн, що розвиваються, вирішила надати МВФ ще 430 млрд дол., більш ніж удвічі збільшивши його кредитоспроможність. Це доповнило 1 трлн дол., закачаний Європейським центробанком в банківську систему Європи.

"Якщо час, який може виграти ця ліквідність, використовувати, щоб розібратися зі зростанням, платоспроможністю і інституціональними проблемами - це чудово", - написали економісти Morgan Stanley. Однак вони бояться, що світ може зануритися в самозаспокоєність.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся