МВФ може не погодитися з прийняттям проекту Порошенка про антикорупційний суд

МВФ може не погодитися з прийняттям проекту Порошенка про антикорупційний суд
Фото: МВФ (flickr.com/worldbank)

МВФ у листі розкритикував проект Порошенка про антикорупційний суд

Міжнародний валютний фонд (МВФ) офіційно повідомив владі України про те, що ухвалення президентського законопроекту про антикорупційний суд в його нинішній редакції буде означати порушення Києвом своїх зобов'язань перед міжнародними партнерами. Про це йдеться в листі глави місії МВФ в Україну Рона ван Родена, передає "Європейська правда".

Повідомляється, що лист адресований главі адміністрації президента України Ігорю Райніну, однак його копії направлені також прем'єру, спікеру, кільком міністрам та представникам уряду, а також іншим посадовим особам.

У листі зазначено, що МВФ категорично виключає можливість погодитися з прийняттям президентського законопроекту.

"Подання президентом законопроекту про антикорупційний суд повинно було стати кроком у правильному напрямку. Однак щодо того проекту, який був представлений 22 грудня, у нас є серйозні застереження, ряд його положень не сумісні з зобов'язаннями України за програмою співпраці з МВФ, а також суперечать рекомендація Венеціанської комісії ", - йдеться в листі.

Крім того, у листі пояснюється, чому такий закон не дозволить створити суд, який користувався б довірою в Україні та за кордоном. Зауваження фонду розбиті на три групи - по процедурі добору суддів, щодо положень закону, спрямованих на гальмування створення АКС, а також щодо юрисдикції суду. Всього в документі - 9 системних зауважень.

Повідомляється, що багато претензії пов'язані з питанням добору суддів. Так, у фонді вимагають, щоб в АП надали представникам міжнародних донорів України в антикорупційних питаннях право блокувати призначення не доброчесних суддів.

"Створення і запуск антикорупційного суду - ключове завдання української антикорупційної порядку денному... Проте в поточному вигляді закону про антикорупційне суді ми не будемо готові його підтримати. МВФ готовий допомогти адміністрації президента переглянути закон, щоб привести його у відповідність із зобов'язаннями української влади і рекомендаціями Венеціанської комісії ", - йдеться в документі.

Фото: документ в розпорядженні eurointegration.com.ua

Нагадаємо, як відомо, Верховна Рада України завтра, 16 січня 2018 року, розгляне включення до порядку законопроекту про Вищу антикорупційному суді.

В кінці грудня повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд вимагає прийняти закон про Антикорупційне суді до 25 січня 2018 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся