МВФ знизив прогноз зростання ВВП країн СНД на 0,1 п.п. - до 4%

Зростання ВВП в країнах Співдружності незалежних держав (СНД) буде повільнішим в 2012 р., ніж прогнозувалося раніше - всього 4%, через вплив охопленої кризою Європи і поступового падіння цін на сировину. Про це повідомляє Міжнародний валютний фонд (МВФ), передає Reuters.

Загальносвітова невизначеність і боргова криза в єврозоні - важливому торговому партнері СНД - сповільнять зростання до 4% в 2012 р., що нижче липневого прогнозу в 4,1% і майже на 1 п.п. менше зростання, зазначеного в 2011 р., повідомив інститут в піврічному звіті World Economic Outlook.

Однак у першій половині 2012 р. зростання економік країн СНД, що об'єднує 11 колишніх республік СРСР, залишалось міцним, і МВФ радить експортерам сировини, зокрема Росії, наповнювати скарбницю, поки є така можливість, на випадок якщо ситуація в світі і Європі стане гірше.

Зважаючи на високу залежність від експорту нафти, газу та інших сировинних товарів, для економік країн СНД небезпечно будь-яке зниження цін на сировину.

"Головні економіки СНД повинні мати вигоду з поточної, що поки що залишається здоровою, економічної ситуації для зміцнення податково-бюджетних захисних механізмів", - повідомляє МВФ.

Особливо важливо, наголошується в звіті, підтримка зростання в Росії, чиї проблеми луною відображаються у всіх інших країнах СНД, зважаючи на міцні торговельні зв'язки, інвестиції і грошові перекази трудових мігрантів. Ненафтовій дефіцит бюджету Росії збільшився більш ніж утричі з початку загальносвітової рецесії.

Внутрішні держінвестиції, так само як і зростання кредитування, також пішли на користь економіці Росії, і зростання ВВП РФ, за прогнозом МВФ, сповільниться в 2012 році до 3,7 з 4,3% роком раніше. У 2013 р. зростання ВВП складе 3,8%.

З урахуванням стійких глобальних ризиків країнам СНД необхідно проводити структурні реформи і зміцнювати банківські системи, щоб підвищити свій імунітет до майбутніх фінансових негараздів, радить МВФ.

Читайте також: МВФ знизив прогноз зростання світової економіки в 2012 р. з 3,5% до 3,3%, в 2013 р. - з 3,9% до 3,6%

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся