МВФ дасть Україні грошей в разі критичної ситуації в економіці, - джерело

МВФ надасть Україні фінансову допомогу в разі критичної ситуації в економіці. Про це з посиланням на джерела пише газета "Комерсант-Україна".

Зокрема, джерела видання, близькі до переговорів з МВФ, розповідають, що на нинішньому етапі завданням української місії, яка вирушила в Токіо для переговорів з керівництвом МВФ, є не створення нової програми співпраці, а продовження терміну діючої. "Хоч ми і не отримуємо кредити, для нас важливо зберегти діалог - від цього безпосередньо залежить прибутковість українських позик. Так що нам треба домовитися про продовження чинної програми stand-by, тим більше, що формальна причина для цього існує - ми не вичерпали обсяг кредиту по даній програмі", - відзначає співрозмовник видання.

Таку угоду Україні підписати більш реалістично, оскільки при запуску нової програми МВФ вимагає від країни-позичальника виконання попередніх умов. "Фонд дав зрозуміти, що виділення коштів можливе за двох сценаріїв: або Україна виконує всі взяті на себе зобов'язання, або ситуація в українській економіці буде настільки критична, що потребуватиме негайної фінансової допомоги", - уточнив інший співрозмовник газети.

Нагадаємо, Україна почала переговори з МВФ щодо продовження на рік програми співпраці. Учора українська делегація вилетіла до Японії для обговорення цього питання з керівництвом фонду. У складі делегації - голова НБУ Сергій Арбузов, міністр фінансів Юрій Колобов та голова Мінекономрозвитку Петро Порошенко.

Дворічна програма stand-by була запущена в жовтні 2010 року, її дія завершується вже в цьому місяці. За два роки Україна отримала лише два транші на загальну суму 3,4 млрд дол., після чого підтримка була заморожена через невиконання Києвом однієї з ключових умов - підвищення ціни газу для населення до рівня собівартості.

Читайте також: Україна веде переговори з МВФ про перегляд умов щодо підвищення тарифів для населення, - Азаров

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся