ru ua

МВС перекрило канал нелегальної поставки вугілля з окупованої території Донецької обл

МВС перекрило канал нелегальної поставки вугілля з окупованої території Донецької обл Фото: вугілля

Правоохоронці заарештували 24,2 тис. тонн вугілля

Працівники Департаменту протидії злочинності у сфері економіки МВС України перекрили канал нелегального постачання вугілля з тимчасово окупованої території Донецької області. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МВС.

"Так, з початку 2015 року існувала добре налагоджена схема, коли вугілля в обсязі 210 тис. тонн видобутий на тимчасово непідконтрольною уряду території Донецької області, залізничним транспортом ввозилося на контрольовану територію України, де в подальшому відбувалася заміна супровідних документів на вантаж. Слідством встановлено повну схему протиправної діяльності "ділків", які, використовуючи фіктивні документи та підставні фірми, у тому числі з подвійною реєстрацією, здійснили розкрадання і легалізації коштів енергогенеруючих підприємств Міністерства енергетики та вугільної промисловості України", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що 21 вересня були проведені санкціоновані обшуки в офісних та житлових приміщеннях службових осіб. Під час обшуків було вилучено документацію, що підтверджує протиправну діяльність, готівкові грошові кошти в сумі 66,5 тис. дол., 4,5 тис. євро, 20 тис. грн, накладено арешт на рахунки 16 суб'єктів підприємницької діяльності, задіяних у злочинній схемі. Накладено арешт на 24,2 тис. тонн вугілля.

За даним фактом ГСУ МВС України відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Нагадаємо, як заявили в ДТЕК, поставки вугілля з зони проведення антитерористичної операції (АТО) можуть припинитися в листопаді-грудні 2015 р.