ua en ru

МВС передало ТСК Ради записи телефонних розмов Музичко

Міністерство внутрішніх справ України передало тимчасової слідчої комісії (ТСК) з розслідування обставин загибелі координатора руху "Правий сектор" в Західній Україні Олександра Музичка (на прізвисько Сашко Білий) записи телефонних розмов Музичко.

Міністерство внутрішніх справ України передало тимчасовїй слідчій комісії (ТСК) з розслідування обставин загибелі координатора руху "Правий сектор" в Західній Україні Олександра Музичка (на прізвисько Сашко Білий) записи телефонних розмов Музичко. Про це на засіданні ТСК заявив радник міністра внутрішніх справ України Віктор Чалаван, передає кореспондент РБК-Україна.

"Нами були розсекречені файли телефонних переговорів Музичко", - заявив він, додавши, що записи були зроблені на законній підставі, в тому числі на підставі депутатських запитів Геннадія Москаля та Андрія Парубія.

За словами радника міністра, файли з записом телефонних розмов Музичко додані до кримінального провадження.

Чалаван нагадав, що Музичко мав дві погашені судимості за фактом вимагання та за звинуваченням у викраданні людей.

За його словами, станом на 7 березня у органів МВС "було достатньо доказів про причетність Музичко до можливих правопорушень, в тому числі на підставі запитів депутата Геннадія Москаля".

В ніч з 24-25 березня під час затримання бійцями міліцейського спецпідрозділу "Сокіл" Музичко не виконав попереджень.

"Були використані холості постріли, підкреслюю, що холості. Як психологічний тиск, що виявляється завжди при затриманні озброєних злочинців. Всі, хто був поруч з Музичко, були затримані. Сам Музичко зміг вирватися. Працівник "Сокола" почав переслідувати Музичко, який тікав... Музичко зробив два постріли з пістолета. Перша куля пробила каску працівника "Сокола", друга куля потрапила в погони, зірвавши дві зірочки. Згідно ст. 15 Закону про міліцію, у відповідь по ногах Музичко було зроблено два постріли... Музичко зробив третій постріл з пістолета, потрапивши працівника "Сокола" в передпліччі... Коли співробітники "Сокола" наздогнали Музичко, він зробив ще два постріли... в ході боротьби пролунав ще один постріл. Музичко боровся, він пручався, в ході боротьби він вистрілив у себе... Після того, як він ослаб, на Музичко були надіті наручники", - розповів Чалаван.

Він додав, що співробітники МВС викликали швидку допомогу. Даний факт також зафіксовано.

За результатами операції, у Музичко було два пістолети Макарова, які ідентифіковані як зброю, використовуване раніше при нападі на представників МВС.

Нагадаємо, в ніч на 25 березня координатор громадського руху "Правий сектор" в Західній Україні Олександр Музичко на прізвисько "Сашко Білий" отримав вогнепальне поранення при затриманні міліцією. Проти Музичко були порушені справи за хуліганство та погроз насильством щодо працівника правоохоронного органу.

У МВС була створена спецкомісія щодо з'ясування обставин смерті Музичко. МВС стверджує, що Музичко сам себе смертельно поранив.