ua ru

МВС оприлюднило результати експертизи тіл загиблих учасників протесту на Грушевського

Міністерство внутрішніх справ України оприлюднило результати експертизи тіл загиблих учасників протесту на вул. Грушевського в Києві 22 січня 2014 р.

Міністерство внутрішніх справ України оприлюднило результати експертизи тіл загиблих учасників протесту на вул. Грушевського в Києві 22 січня 2014 р. Про це повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління МВС України Віталій Сакал, передає прес-служба відомства.

За його словами, у МВС підтверджують два факти смертей, про які надійшли повідомлення в міліцію від учасників масових заворушень на вул. Грушевського. У першому випадку загиблим є 20-річний житель Дніпропетровської обл. Сергій Нігоян, у другому - 25-річний громадянин Білорусі Михайло Жизнєвський. Експерти встановили, що обидва молодих людини загинули в результаті вогнепальних поранень.

Так, у Нігояна виявлені тілесні ушкодження від 2 проникаючих сліпих дробових поранень грудної клітини з пошкодженням легенів та серця, а також непроникаюче поранення в скроневій області голови. Смерть Жизнєвського настала від наскрізного вогнепального поранення грудної клітини з пошкодженням аорти в ділянці серця.

У першому випадку поранення викликані картеччю на основі сплаву свинцю, у другому - мисливської кулею.

"Набої, якими нанесені тілесні ушкодження обом загиблим, на озброєнні підрозділів відомства не знаходяться та міліцією не використовуються. Крім того, співробітники міліції та військовослужбовці внутрішніх військ, які несуть службу з охорони громадського порядку, перебувають там без табельної вогнепальної зброї", - підкреслив Сакал.

Таким чином, з урахуванням отриманих даних слідчими серед інших розглядається версія вчинення вбивств з метою спровокувати ескалацію конфлікту і виправдати застосування зброї мітингувальниками.

Міліція зацікавлена у з'ясуванні всіх обставин вчинення цих злочинів, оскільки вже встановлено, що тіла загиблих пересували, свідки події відсутні. МВС заявляє, що протестувальники заважали роботі слідчо-оперативної групи міліції, намагалися заволодіти відеокамерою, якою велася зйомка і т.д.

Слідчі також направили запити редакціям телеканалів з проханням надати відеозапис подій, відзняті на вул. Грушевського в той час, коли, імовірно, настала смерть потерпілих.