ru ua

У МінАТО роз’яснили, які видані в ОРДЛО документи Україна визнаватиме за новим законом

У МінАТО роз’яснили, які видані в ОРДЛО документи Україна визнаватиме за новим законом Фото: Георгій Тука (РБК-Україна)

Одним з позитивних моментів закону про реінтеграцію Донбасу Георгій Тука вважає врегулювання порядку переміщення вантажів

Після ухвалення закону про реінтеграцію Донбасу єдині документи, видані в окупованих районах Луганської та Донецької областей (ОРДЛО), які визнаються Україною, - про народження і смерть. Про це розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в ефірі "5 каналу".

"Для мене найбільш неочікувано, що цим законом визнали єдині документи, які надаються так званою "владою" ОРДЛО, - це документи про факти народження і факти смерті, бо ми півроку витратили часу для того, щоб разом із МОЗ з залученням Червоного Хреста розробити механізм, яким чином можна ці документи в законодавче поле України імплементувати", - сказав Тука.

З його слів, дуже невелика частина батьків, діти яких народжуються на окупованій території, звертаються до "єдиного можливого на сьогоднішній день шляху" - визнання факту народження дитини через судові позови.

"І тому, чесно кажучи, ми втрачаємо величезну кількість наших громадян новонароджених як громадян України", - розповів заступник міністра.

Він додав, що, згідно з новим законом, політика щодо окупованих територій залишається за безпосередньо за МінАТО.

А одним з позитивних моментів закону про реінтеграцію Тука вважає врегулювання порядку пересування вантажів.

Нагадаємо, Федеральний уряд Німеччини має намір вивчити закон про реінтеграцію Донбасу на предмет того, чи відповідає він мінським домовленостями.