МП "Южний" отримав підтримку Кабміну для досягнення обсягів перевалки в 120 млн тонн, - Широков

НовиниІнфраструктура    09.11.2016 - 17:57
Фото: Максим Широков на прес-конференції (джерело фото: АМПУ)
Фото: Максим Широков на прес-конференції (джерело фото: АМПУ)

Реалізація затвердженого урядом плану розвитку зробить порт "Южний" найбільш перспективною і найбільшою гаванню Чорного моря. Про це сьогодні в ході прес-конференції розповів начальник адміністрації порту Південний Максим Широков.

Южненська філія АМПУ захистила Стратегію розвитку порту, яка включає в себе стратегію розвитку акваторії (створення глибин і будівництво причалів) для існуючих і споруджуваних терміналів. Також порт приступив до розробки Стратегії розвитку наземної інфраструктури: залізничної, автодорожньої та енергозабезпечення. Реалізація стратегічного плану дозволить збільшити вантажообіг порту до 120 млн тонн і стати найбільш глибоководною гаванню Чорного моря.

Стратегію начальника порту Максима Широкова підтримали не тільки Мінінфраструктури і Кабмін, але також державні і приватні стивідори, Рада порту, місцеві влади, Одеська залізниця. Раніше Уряд затвердив проект днопоглиблення, який реалізується в Южному.

"По суті, Розпорядження КМУ № 657-р від 8 вересня 2016 року, яким затверджено ТЕО, є інвестиційним планом розвитку всієї акваторії морського порту Южний. Ми - єдиний порт, який отримав такий розпорядчий документ, який дозволяє спланувати і синхронізувати проведення днопоглиблювальних робіт в акваторії з будівництвом причалів для максимально ефективної реалізації інвестиційних проектів", - додав начальник порту.

В найближчий час в Южному мають намір почати реалізацію двох інвестиційних проектів АМПУ з днопоглиблення порту: днопоглиблення зовнішнього каналу і акваторії державного стивідора і днопоглиблення внутрішнього каналу і операційної акваторії приватного зернового терміналу, що будується. Для залучення підрядників найближчим часом буде оголошено конкурс через систему Прозорро.

Всього за 10 місяців поточного року в адміністрації морського порту Южний реалізовано інвестиційних проектів на суму 320 млн гривень, а найближчим часом планується реалізація проектів в обсязі 2,7 млрд гривень. "Доля кожного з цих проектів безпосередньо пов'язана із затвердженою Стратегією розвитку порту і повноцінною і своєчасною реалізацією плану розвитку порту, зокрема проектів днопоглиблення", - прокоментував Максим Широков.

З початку року в порту також реалізовані проекти по реконструкції системи пожежогасіння причалів №№ 3,4 (загальна сума інвестицій становить 167 млн грн), адміністративної будівлі (19,5 млн грн), каналізаційної насосної станції (10 млн грн), автодороги (3,5 млн грн), сміттєспалювальної установки (15 млн грн).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top