МП "Южний" отримав підтримку Кабміну для досягнення обсягів перевалки в 120 млн тонн, - Широков

НовиниІнфраструктура    09.11.2016 - 17:57
Фото: Максим Широков на прес-конференції (джерело фото: АМПУ)
Фото: Максим Широков на прес-конференції (джерело фото: АМПУ)

Реалізація затвердженого урядом плану розвитку зробить порт "Южний" найбільш перспективною і найбільшою гаванню Чорного моря. Про це сьогодні в ході прес-конференції розповів начальник адміністрації порту Південний Максим Широков.

Южненська філія АМПУ захистила Стратегію розвитку порту, яка включає в себе стратегію розвитку акваторії (створення глибин і будівництво причалів) для існуючих і споруджуваних терміналів. Також порт приступив до розробки Стратегії розвитку наземної інфраструктури: залізничної, автодорожньої та енергозабезпечення. Реалізація стратегічного плану дозволить збільшити вантажообіг порту до 120 млн тонн і стати найбільш глибоководною гаванню Чорного моря.

Стратегію начальника порту Максима Широкова підтримали не тільки Мінінфраструктури і Кабмін, але також державні і приватні стивідори, Рада порту, місцеві влади, Одеська залізниця. Раніше Уряд затвердив проект днопоглиблення, який реалізується в Южному.

"По суті, Розпорядження КМУ № 657-р від 8 вересня 2016 року, яким затверджено ТЕО, є інвестиційним планом розвитку всієї акваторії морського порту Южний. Ми - єдиний порт, який отримав такий розпорядчий документ, який дозволяє спланувати і синхронізувати проведення днопоглиблювальних робіт в акваторії з будівництвом причалів для максимально ефективної реалізації інвестиційних проектів", - додав начальник порту.

В найближчий час в Южному мають намір почати реалізацію двох інвестиційних проектів АМПУ з днопоглиблення порту: днопоглиблення зовнішнього каналу і акваторії державного стивідора і днопоглиблення внутрішнього каналу і операційної акваторії приватного зернового терміналу, що будується. Для залучення підрядників найближчим часом буде оголошено конкурс через систему Прозорро.

Всього за 10 місяців поточного року в адміністрації морського порту Южний реалізовано інвестиційних проектів на суму 320 млн гривень, а найближчим часом планується реалізація проектів в обсязі 2,7 млрд гривень. "Доля кожного з цих проектів безпосередньо пов'язана із затвердженою Стратегією розвитку порту і повноцінною і своєчасною реалізацією плану розвитку порту, зокрема проектів днопоглиблення", - прокоментував Максим Широков.

З початку року в порту також реалізовані проекти по реконструкції системи пожежогасіння причалів №№ 3,4 (загальна сума інвестицій становить 167 млн грн), адміністративної будівлі (19,5 млн грн), каналізаційної насосної станції (10 млн грн), автодороги (3,5 млн грн), сміттєспалювальної установки (15 млн грн).

On Top