ua ru

Могеріні констатувала погіршення ситуації на Донбасі

Могеріні констатувала погіршення ситуації на Донбасі Джерело фото:Reuters

Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні констатувала погіршення ситуації на сході України. Про це вона заявила сьогодні під час брифінгу за результатами засідання глав міністерств закордонних справ країн Європейського союзу.

"Нажаль, сьогодні ситуація значно гірша, ніж ми сподівалися. І так як ситуація не змінюється на краще, щодо Росії ми погодилися посилити наші зусилля, зробити все, аби лише допомогли врегулювати конфлікт навколо України", - повідомила Могеріні.

За її словами, на засіданні глави МЗС країн ЄС також піднімалося питання енергетики, так як "продовж всієї кризи навколо України це питання піднімається регулярно".

Разом з тим Могеріні зазначила, що у питанні застосування санкцій щодо Росія ЄС завжди намагається думати не лише про російську владу, а й про простих росіян, які також страждають.

"У нас наразі є розуміння того, що треба робити, щоб якнайкраще використати всі інструменти та ресурси для врегулювання кризи. Безумовно ми повернемося до цього питання під час березневого засідання Ради Європи", - сказала Могеріні.

Нагадаємо, глави МЗС країн ЄС не змінять політику щодо РФ, доки не будуть виконані мінські домовленості.