ru ua

Митрополит Павло має намір виселити з території Київської лаври музеї, інститут і лікарню

Настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло вважає, що монастир повинен бути в першу чергу монастирем, і на його території не повинні знаходитися об'єкти, що не мають прямого відношення до церкви. Тому владика має намір виселити з території лаври нецерковні установи.

"Хочу виселити структури, які не мають відношення до історії Церкви", - сказав настоятель, відповідаючи на питання журналістів, як він бачить розвиток лаври в майбутньому. При цьому, за його словами, Музей друкарства має відношення до монастиря, "адже загальновідомо, що саме в Києво-Печерській Лаврі починалося перший регулярний книгодрукування в слов'янському світі".

"А Інститут підвищення кваліфікації (тепер він називається Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв)," Танцююча блоха "(так називають у народі Музей мініатюр народного умільця Сядристого), Музей театру, Інститут прикладного мистецтва - все це дуже далеко як від монастиря, так і від заповідника. Адже заповідник називається "Музей" Києво-Печерська Лавра ". Я хочу, щоб монастир був монастирем ", - сказав настоятель.

"Що стосується лікарні, яка знаходиться тут (йдеться про інфекційній лікарні, в якій в тому числі знаходяться ВІЛ-інфіковані), то я висловив свою думку: їй тут не місце. Однак я нікого з хворих і лікарів виганяти не збираюся, їм повинні підшукати гідне приміщення ", - підкреслив ієрарх.

Він також зазначив, що поки не бачив переліку з 75 об'єктів на території лаври, які міністерство культури нещодавно передало УПЦ в безоплатне користування.

"На жаль, я поки цей перелік не бачив. Думаю, що вони передали все, чим ми користуємося і що ми і так самі відреставрували. Адже ви знаєте, як ми відстоювали кожен об'єкт - ми їх просто відбирали, і я цього не приховую. Так що нам передають те, що ми вже фактично маємо. Правда, сказали, що допомагати нам більше не будуть. Хоча нам особливо і не допомагали, так, потроху давали на реставрацію. Але ми не засмучуємося ", - розповів настоятель лаври.