Місія МВФ продовжила переговори з урядом України до 15 лютого

Понеділок 14 лютого 2011 08:57

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) ухвалила рішення продовжити до вівторка, 15 лютого, переговори з урядом України про перегляд умов співпраці. Ця затримка може означати, що фонд згоден відкласти реалізацію найбільш соціально гострих ініціатив: пенсійну реформу і 50-відсоткове подорожчання газу. Про це сьогодні пише видання "Комерсант-Україна".

Затягування перегляду умов програми співпраці України і МВФ змусило місію фонду продовжити роботу в Києві мінімум на 4 дні. Остання працювала з 1 лютого і повинна була завершити переговори в п'ятницю.

Як повідомляє видання, чиновники фонду затримаються в Україні до 15 лютого. Зазвичай місія МВФ проводила переговори в країні за 2 тижні. Винятком став перший перегляд попередньої програми stand-by в лютому 2009 р., коли для активізації процесу в Київ приїжджав директор європейського департаменту МВФ Марек Бєлка.
За інформацією джерела видання, продовження роботи місії не означає провалу переговорів: "Якщо б діалог завершився нічим, місія просто поїхала б. У даному випадку затримка - швидше сприятливий знак. Ми говоримо про перегляд найбільш болючих для нас зобов'язань і поступово приходимо до компромісу". При цьому в суботу Київ покинула основна частина місії. "Головні протиріччя у взаєминах України і МВФ - пенсійна реформа і тарифи ЖКГ для населення. У пенсійній реформі українські влада пропонує підвищити лише пенсійний стаж, залишивши вік виходу на пенсію незмінним, а в питанні тарифів орієнтуватися не на імпортні ціни на газ, а на більш низькі внутрішні", - відзначає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
Українська влада мала намір у ході переговорів з МВФ переглянути умови меморандуму в частині чергового підвищення цін на газ для населення і ТКЕ. Згідно з меморандумом чергове підвищення на 50% планується в квітні. "Що стосується вартості газу: ми активно ведемо переговори і вважаємо, що після наведення порядку в тарифах і ціноутворення немає необхідності так істотно підвищувати ціну в квітні або травні", - заявив перший віце-прем'єр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв. Спірним питанням також є пенсійна реформа - документ не розглядався навіть у першому читанні, його обговорення в парламенті заплановано на 16 лютого.
Відшкодування ПДВ, за словами джерела видання, не так важливо для фонду: "Дійсно, в МВФ запросили дані у найбільших іноземних компаній про суму неповернення податку і ці цифри відрізняються від даних Державної податкової служби. Але ми робимо наголос на макроекономіку, на те, що загальна сума боргу знижується, а суперечності в розрахунках пояснюються технічними моментами". Експерти вважають, що у влади є шанси домогтися пом'якшення умов меморандуму. "Якщо МВФ припинить видачу кредиту, ми не зможемо обслуговувати зовнішні борги, і відповідальність за це ляже на валютний фонд", - вважає О.Охрименко.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся