З миротворцями ООН повернення Донбасу Україні займе 2-3 роки, - Тука

Середа 26 вересня 2018 14:12
З миротворцями ООН повернення Донбасу Україні займе 2-3 роки, - Тука
Фото: Георгій Тука (РБК-Україна)

Миротворці ООН з'являться на Донбасі через півроку після ухвалення такого рішення Радбезом ООН

Миротворча місія ООН зможе провести процес реінтеграції Донбасу за 2-3 роки. Про це у коментарі РБК-Україна повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

За його словами, якщо розглядати питання з технічної точки зору, миротворці з’являться на Донбасі не раніше, ніж за півроку після прийняття рішення Радою національної безпеки і оборони ООН.

"Сам процес розгортання може тривати десь до трьох місяців. Скільки часу знадобиться для того, щоб повернути офіційну владу, з моєї точки зору - це 2-3 роки", - повідомив Тука.

Він також додав, що тривалість проведення миротворчої операції може залежати від багатьох чинників.

"Все  залежить від того, як швидко буде прийнято рішення Радбезом ООН.  По-друге, як швидко буде знайдено фінансування. По-третє, як швидко будуть сформовані підрозділи. Є дуже багато чинників… Все залежить і від того, як буде проходити процес демілітаризації,  як буде поводити себе Росія. Чи вона залишить наш Донбас врешті-решт в спокої, чи буде провокувати місцеве населення", - додав Тука.

Він також наголосив, що першими на окуповану частину Донбасу мають зайти гуманітарні підрозділи миротворців, які допоможуть налагодити постачання необхідних послуг населенню.

"Місія має включати три складові. Першою має зайти гуманітарна місія миротворців. Почнуть працювати цивільні підрозділи, які займуться налагодженням постачання води, електроенергії, інших  послуг.  Доречі, в підрозділі ООН є навіть спеціальний підрозділ (для боротьби, - ред.) з пропагандою. Після цього вже заходять люди зі зброєю. Це поліцейські підрозділи, які забезпечуватимуть громадський порядок. Третя складова - це відомі блакитні шоломи, які вже займатимуться роззброєнням та триматимуть контроль за державним кордоном", - додав він

Тука запевнив, що через санкції та дипломатичний  тиск РФ не зможе постійно блокувати питання миротворців у Радбезі ООН.

"Дискусія триває не навколо питання, чи вводити миротворців, чи ні. Наразі точаться суперечки лише стосовно формату та складу місії. Пропозиція України і наших союзників в тому, що місія має зайти на всю окуповану територію,  а також на державний кордон. Позиція РФ - ввести миротворчі сили виключно вздовж лінії зіткнення. Навколо цих фундаментально різних підходів триває дискусія", - сказав посадовець.

Він наголосив, що за деякий  час РФ буде змушена погодитись на розгортання операції за умовами України.

"Триває робота над тим, щоб змінити точку зору РФ. Це здійснюється шляхом тиску і це можливо. Прийде час і позиція Росії зміниться", - додав Тука. 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко в ході виступу на Генеральній Асамблеї ООН закликав до введення миротворців на Донбасі. Він наголосив, що РФ - є єдиною країною, яка виступає проти введення місії на сході України.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся