У Мін'юсті назвали умови участі комуністів у місцевих виборах

У Мін'юсті назвали умови участі комуністів у місцевих виборах
Фото: Наталія Севостьянова

При цьому Мін'юст може заборонити участь у виборах ще ряду партій

В Міністерстві юстиції розповіли, за яких умов комуністичні партії зможуть брати участь у місцевих виборах. Про це в ефірі 5 каналу розповіла перший заступник голови Мін'юсту Наталія Севостьянова.

"Три вимоги: ви змінюєте символіку, тобто не маєте перелік тих символів, які пропагують комунізм згідно із законом; змінюєте назва; і відповідно в статуті партії не повинно бути пропаганди", - повідомила Севостьянова.

Вона зазначила, що рішення по трьом партіям - Комуністичної партії України, Комуністичної партії України (оновленої) і Комуністичної партії робітників і селян - вже прийнято. За її словами, у партій був час внести зміни в назву, символіку та статут, однак цього не було зроблено.

При цьому вона анонсувала нові заборони до участі партій у місцевих виборах.

"Це тільки перші три партії, будуть такі і такі", - сказала Севостьянова.

При цьому вона не назвала, які саме партії можуть потрапити під заборону закону про декомунізацію, підкресливши, що відповідна комісія ще не прийняла остаточне рішення. За словами заступника міністра юстиції, рішення комісії буде вже наступного тижня.

Нагадаємо, 24 липня 2015 р. міністр юстиції України Павло Петренко підписав рішення про заборону всім комуністичним партіям брати участь у виборчих процесах в країні.

Пізніше Петренко надіслав у ЦВК офіційний лист, в якому повідомив про невідповідність трьох політичних партій комуністичного спрямування вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їх пропаганди та символіки" і необхідність вжити заходів щодо недопущення цих політичних сил до участі у місцевих виборах. Мова йде про Комуністичної партії України, Комуністичної партії України (оновленої) і Комуністичної партії робітників і селян.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся