Мін'юст бачить два шляхи для ратифікації Римського статуту

НовиниПолітика    19.03.2015 - 15:37

Від Адміністрації Президента кілька місяців немає реакції на підготовлений Міністерством юстиції України пакет документів щодо звернення до Конституційного суду стосовно питання ратифікації Римського статуту. Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова

Вона наголосила, що зазначений пакет документів був переданий в АП ще коли в. о. Президента був Олександр Турчинов.

Севостьянова нагадала, що раніше Конституційний суд визнав, що Римський статут суперечить Конституції, але після цього в ході Кампальскої конференції в Римський статут були внесені правки. "На думку експертів, внесення таких поправок стало аргументом для повторного звернення в Конституційний суд", - додала вона.

Чиновник зазначила, що для ратифікації Римського статуту є два шляхи: або ми вносимо зміни до Конституції, або ми звертаємося до Конституційного суду щодо конституційності Римського статуту. Міністерство юстиції підтримує будь-який шлях.

"Варто зазначити також, що для Міжнародного кримінального суду дивно, чому ми вже двічі зверталися до них із запитами - і досі не ратифікували Римський статут", - підкреслила перший заступник міністра.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна підпише Римський статут не раніше, ніж через рік.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top