Мін'юст України з 1 липня запроваджує експертизу проектів нормативно-правових актів на наявність у них корупціогенних норм

П'ятниця 25 червня 2010 13:57

Міністерство юстиції з 1 липня 2010 р. запровадить обов'язкову експертизу проектів нормативно-правових актів на наявність у них корупціогенних норм, повідомляє прес-служба відомства.

Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, завданнями експертизи є виявлення в проектах актів норм, які можуть сприяти чи полегшувати корупційні правопорушення. Для здійснення такої експертизи Міністерством юстиції розроблені методичні рекомендації, які містять визначення корупціогенного фактора та способи його виявлення.

Мін'юст піддаватиме антикорупційній експертизі проекти нормативно-правових актів щодо прав та свобод людини і громадянина; надання адміністративних послуг; розподілу та витрачання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів; конкурсних (тендерних) процедур; повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та інших питань, що можуть призвести до протиправного отримання благ, послуг, пільг або інших переваг матеріального та/або нематеріального характеру.

Під час проведення експертизи будуть виявлятися та оцінюватися такі корупціогенні фактори, як нечітке визначення функцій, прав, обов'язків і відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; створення надмірних обтяжень для одержувачів адміністративних послуг;  відсутність або нечіткість адміністративних процедур; відсутність чи недоліки конкурсних (тендерних) процедур.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся