Мін'юст США подав позов проти BP і ряду інших компаній щодо витоку нафти в Мексиканській затоці

Міністерство юстиції США подало позов проти британської компанії BP Exploration and Production Inc, а також ряду інших компаній у зв'язку з витоком нафти з свердловини BP в Мексиканській затоці. Як повідомили представники американської влади, вони вимагають зобов'язати відповідачів повністю відшкодувати збиток, нанесений навколишньому середовищу, а також покрити всі витрати, пов'язані з усуненням наслідків катастрофи, передає РБК з посиланням на Associated Press. Американські власті вимагають також накладення цивільно-правових санкцій, що підпадають під Закон про поліпшення якості водних ресурсів США.
Нагадаємо, екологічна катастрофа біля узбережжя США почалася 20 квітня 2010 р. з вибуху метану на буровій платформі Deepwater Horizon, яка перебувала під управлінням BP. В результаті загинули 11 робітників. Через два дні платформа затонула, а з пошкодженої свердловини на глибині 1,5 км почала витікати нафта. У середині липня витік вдалося зупинити, однак за час аварії у води Мексиканської затоки вилилося близько 5 млн бар. нафти. За даними урядових експертів США, близько 74% нафти, що вилилася, видалено з екосистеми шляхом збору її з поверхні води і на узбережжі, а також завдяки природним факторам. За останніми даними, витрати британської BP Plc., понесені у зв'язку з аварією, досягли 8 млрд дол. За оцінками аналітиків, аварія в кінцевому рахунку обійдеться BP в десятки мільярдів доларів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся