Мін'юст планує спростити процедуру припинення підприємницької діяльності для фізичних осіб-підприємців

НовиниЕкономіка    06.08.2013 - 21:25

Міністерство юстиції України розробило проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців", який спрямований на розгляд Кабінету Міністрів України. Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

"Ми пропонуємо кардинально спростити процес закриття бізнесу для фізичних осіб-підприємців: він повинен стати зрозумілим, зручним і європейським. Закрити бізнес підприємцю після прийняття закону можна буде простим натисканням кнопки реєстратора буквально на другий день після подачі відповідної заяви (реєстраційної картки) про припинення підприємницької діяльності ", - повідомила міністр юстиції України Олена Лукаш.

На даний момент фізична особа-підприємець має пройти двоетапний процес закриття (перший етап - внесення рішення про припинення підприємницької діяльності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та другий етап - проведення фіскальними органами перевірок). Цей процес ходіння по інстанціях може затягуватися для підприємців на 3-4 роки.
Новий законопроект передбачає спрощення процедур припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, скорочення терміну і створення сприятливих умов.

Двоетапну процедуру припинення підприємницької діяльності пропонується скасувати, а замість цього проводити реєстрацію припинення на підставі поданої заявником держреєстратору реєстраційної картки не пізніше наступного робочого дня з дати надходження цієї карти. Тобто, фактично діяльність фізичної особи-підприємця може бути припинена за два дні за відсутності підстав для відмови: наступного робочого дня після надходження реєстраційної заяви вноситься відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Містить новий законопроект і механізм захисту прав держави та кредиторів, соціальної та майнової відповідальності, щоб виключити варіанти невиконання бізнесом своїх зобов'язань за рахунок спрощених реєстраційних процедур.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top